Petak, 12.10.2012.

22:29

Pobeda Hrvatske u Skoplju

Fudbalska reprezentacija Hrvatske pobedila je Makedoniju u Skoplju sa 2:1 (1:1) u okviru trećeg kola kvalifikacione grupe A za odlazak na Svetsko prvenstvo.

Hrvatska je zabeležila i drugu pobedu nad Makedonijom u poslednjih meseca dana pošto su u prvom kolu u Zagrebu slavili sa 1:0.

Makedonci su na stadionu "Filip II" poveli preko Ibraimija koji je u 16. minutu istrčao u kontru i savladao Pletikosu. Hrvatima je pobedu doneo sjajni Ivan Rakitić, asistencijom i golom u nastavku meča.

Prvo je u 31. minutu Rakitić dobro izveo korner, a Vedran Ćorluka na drugoj stativi primirio loptu i lako savladao Bogatinova. Hrvati su u nastavku poluvremena imali inicijativu, ali nije bilo promene rezultata.

Hrvatska je u 60. minutu u potpunosti preokrenula rezultat. Naizgled bezopasan slobodan udarac u 57. minutu sa 40ak metara iskosa sa leve strane zahvaljujući očajnoj proceni makedonskog golmana Bogatinova Ivan Rakitić je pretvorio u gol za 2:1.

U 64. minutu drugi Brazilic je debitovao u dresu Hrvatske, pošto je Samir na terenu zamenio Jelavića. Do kraja meča Makedonci nisu uspeli da ozbiljnije ugroze gol Pletikose.

Kapiten Goran Pandev je u 91. minutu dobio žuti karton pa će propustiti meč sa Srbijom u utorak 16. oktobra u Skoplju.

Makedonija: Bogatinov - Georgievski, Noveski, Šikov (oGrnčarov), Popov (Hasani) - Sumulikoski (Gligorov), Demiri, Tričkovski, Ristić - Pandev, Ibraimi.

Hrvatska: Pletikosa - Srna, Ćorluka, Šimunić, Strinić - Rakitić, Vukojević, Modrić (Badelj), Perišić - Mandžukić (Kalinić), Jelavić (Samir).

1. Belgija 3 2 1 0 6:1 7
2. Hrvatska 3 2 1 0 4:2 7
3. Srbija 3 1 1 1 6:4 4
4. Vels 3 1 0 2 1:9 3
5. Škotska 3 0 2 1 2:3 2
6. Makedonija 3 0 1 2 2:4 1