Subota, 06.10.2012.

18:30

PL: Kolarov i Ivanović strelci

Utakmice osmog kola Premijer lige obeležili su svojim golovima sprski reprezentativci Branislav Ivanović i Aleksandar Kolarov.

Izvor: JM

Autor: JM

Ivanović je postigao četvrti gol u pobedi Čelsija nad Noričom (4:1), dok je Kolarov postigao vodeći gol za Mančester Siti u meču sa Sanderlendom.

Čelsi je zadržao liderski poziciju na tabeli pošto je u Londonu sa 4:1 pobedio Norič. Gosti su poveli su 11. minutu golom Holta, a samo tri minuta kasnije izjednačio je Tores na asistenciju Ivanovića.

U prvom poluvremenu postignuta su još dva gola. Prvo je u 22. minutu Lampard preokrenuo rezultat i doneo vođstvo "plavcima", a na 3:1 povisio je Eden Azar devet minuta kasnije. Konačan rezultat postavio je Branislav Ivanović u 76. minutu.

U prvoj utakmici sedmog kola engleske Premijer lige Mančester Siti je na "Itihadu" sa 3:0 pobedio Sanderlend. Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov je u svom stilu iz slobodnog udarca postigao vodeći gol u prvom poluvremenu, a zatim asistirao Agueru kod drugog gola. Konačan rezultat postavio je Džejms Milner u 89. minutu.

Everton je išcupao bod protiv domaćeg Vigana, a izjednačujući pogodak postigao je Lejton Bejns u 87. minutu sa bele tačke, za rezultat 2:2.

Reding je bio na dobrom putu da zabeleži prvu pobedu u šampionatu i to na gostovanju protiv Svonsija, ali nije uspeo da sačuva vođstvo od 2:0. Vodeći gol za goste postigao je Pogrebnjak u 31. minutu, dok je Hant povisao na 2:0 na kraju prvog dela igre. U 71. minutu je smanjio odlični Miču a sedam minuta kasnije konačan rezultat je postavio Rodaljega.