Subota, 29.09.2012.

17:26

BL: Bajern gazi, prvenac Štutgarta

Odigrano je pet utakmica šestog kola Bundeslige u kojima je Bajern kao gost u Bremenu pobedio Verder sa 2:0 (0:0) i zabeležio šestu pobedu.

Bavarci su do pobede došli golovia Luisa Gustava i Marija Mandžukića (šesti gol u sezoni) u finišu utakmica i sada su se učvrstili na vrhu tabele sa maksimalnih 18 bodova uz gol razlika 19:2. Štutgart je stigao do prve pobede pošto je pobedio Nirnberg sa 2:0. Gol Vedada Ibiševića u prvom minutu olakašao je posao "švabama".

Posle dodavanja Ibiševića Harnik je u 75. minutu postavio konačan rezultat. Srpski reprezentativac Zdravko Kuzmanović je prvu prvenstvenu pobedu svog tima posmatrao sa klupe, kao i Aleksandar Ignjovski poraz Verdera u Bremenu,

Bajer je u Leverkuzenu zabeležio drugu pobedu u nizu, treću ove sezone. Novajlija Grojter Firt se dobro držao u prvom poluvremenu koje je završeno bez golova, a onda je u drugom poluvremenu u igru ušao Sidni Sem i sa dva gola doneo pobedu svom timu. Prvo je u 50. minutu posle dodavanja nemačkog reprezentativca Širlea bilo 1:0, a jedanaest minuta kasnije Sem je drugi golom osigurao pobedu svog tima.

Hamburger je golom Letonca Rudnevsa posle dodavanja povratnika Rafaela van der Varta sa minimalnih 1:0 pobedio Hanover. Na meču Hofenhajm - Augzburg nije bilo golova.

Bajern u narednom kolu dočekuje Hofenhajma i biće favorit za pobedu, ali jedan zanimljiv podatak može da zabrine Bavarce pošto je u prošlosti Borusija iz Dortmunda uvek osvajala titulu kada bi neki na početku sezone zabeležio sedam pobeda u nizu.