BL: Dva remija, trijumf Hofenhajma

U nedelju su odigrana preostala tri meča četvrtog kola Bundes lige. Pobednika nije bilo u Leverkuzenu i Bremenu, slavio je samo Hofenhajm.

Izvor: ČŽ

Autor: ČŽ

Bajer iz Leverkuzena dočekao je Borusiju iz Menhengladbaha. Gosti su poveli u 3. minutu preko Hermana, izjednačio je Kadlec devet minuta kasnije.

Sjajnu priliku da donese sva tri boda svojoj ekipi propustio je Širle, koji je u 70. minutu sa bele tačke pogodio stativu. Bajer ima samo četiri boda i nalazi se na 13. mestu, dok je Borusija deveta sa bodom više.

Pobednika nije bilo ni u duelu Verdera i Štutgarta. Domaći su vodili sa 2:0, golovima de Brujna i Junuzovića, koji su bili strelci u 23. i 34. minutu. Međutim, gosti su se vratili u drugom poluvremenu golovima Harnika u 50. i Kakaua u 81. minutu. Gosti su od 87. minuta igrali sa igračem manje, jer je Harnik isključen zbog drugog žutog kartona.

Dvojica igrača startne postave srpske reprezentacije Ignjovski i Kuzmanović nisu ulazili u igru. Verede je na 11. poziciji sa četiri boda, Štutgartu je to bio tek drugi bod u prvenstvu, zbog čega je ekipa iz istoimenog grada na pretposlednjem mestu na tabeli.

Da se svi mečevi u nedelju ne završe nerešeno pobrinula se ekipa Hofenhajma koja je sa 3:1 pobedila Hanover sa 3:1. Sve golove postigli su igrači domaće ekipe. Počelo je autogolom Delpjerea u 26. minutu, da bi samo minut kasnije izjednačio Džonson.

Na 2:1 povećao je Salihović, koji je ušao u 62. minutu a gol postigao u 82. Strelac trećeg gola bio je Vilijams u sudijskoj nadoknadi vremena. To su prvi bodovi u prvenstvu za Hofenhajm koji se nalazi na 16. poziciji, dok je ekipa Hanovera zadržala treću poticiju sa sedam bodova.

Bajern i Frankfurt su jedine ekipe sa sva četiri trijumfa i nalaaze se na vrhu tabele Bundes lige.