Nedelja, 16.09.2012.

17:46

Gol Baste, asistencija Ljajića

U nedelju je odigrano sedam mečeva u okviru trećeg kola italijanske Serije A, Dušan Basta bio je strelac i asistent, a gol je namestio i Adem Ljajić.

Bolonja je posle velikog preokreta pobedila Romu sa 3:2. Fiorentina je dobila Kataniju sa 2:0, a Napoli sa 3:1 Parmu.

Sampdorija je pobedila Peskaru sa 3:2, aktuelni šampion Juventus je dobio Đenovu sa 3:1, dok su Sijena i Udine podelili bodove, 2:2, uz gol Dušana Baste. U poslednjem meču kola, Inter je na gostovanju Torinu slavio sa 2:0.

Nedeljne mečeve je otvorio Lacio, koji je trijumfovao u Veroni protiv Kjeva.

Šampion Italije, torinski Juventus, je posle prvih 45 minuta gubio sa 1:0 na gostovalju u Đenoi, strelac Imobile u 18. minutu, da bi u drugom poluvremenu došao do preokreta golovima Đakerinija u 61, i Mirka Vučinića u 78. minutu iz penala. Konačnih 3:1 za 'staru damu' postvalja novajlija iz Udinezea Kvando Asamoa šest minuta pred kraj regularnog toga. Juve je ovom pobedom zadržao stoprocentan učinak u ovogodišnjem šampionatu. Naš Boško Janković je na terenu proveo ceo meč kao kapiten Đenoe.

Najviše golova je postignuto na mečevima u Rimu i Peskari, čak deset, gde su se sastali Roma - Bolonja, odnosno Peskara - Sampdorija.

'Roma je već posle 16. minuta imala dva gola prednosti, golovima Florencija u 7. i Lamele u 16. minutu. Tim rezultatom se otišlo na odmor i činilo se da će 'vučica' rutinski doći do tri boda. Ali onda na scenu stupaju Alberto Đilardino i Alesandro Diamanti, i sa golovima u 72. i 73. minutu donose izjednačenje Bolonji. Totalni šok na 'Olimpijskom stadionu' u Rimu nastaje kada je Đilardino svojim drugim pogotkom na meču postavio konačnih 3:2, u sudijskoj nadoknadi vremena, i doneo pobedu svom timu.

Domaća Sijena i Udineze su podelili bodove, iako je ekipa sa 'Friulija' posle samo šest minuta vodila sa dva gola razlike. Prvo je naš Dušan Basta, odigrao ceo meč, u trećem minutu doveo Udine u vodstvo, da bi tri minuta kasnije Basta asistirao kapitenu Di Nataleu za 2:0. Ekipa Sijene se nije predavala, golovima Kalaia u 70. i Ze Roberta sa bele tačke u 77. minutu, došla do zasluženog boda.

U Peskari je novi prvoligaš dočekao ekipu Sampdorije koja je do ovog kola imala maksimalan učinak. 'Sampa' je posle sat vremena vodila sa 2:0, golovima Maksija Lopesa u 31. i Marsela Estigaribije u 60. minutu, domaći su smanjili golom Šveđanina Marvina Čelika u 75. minutu, ali je samo minut kasnije Maksi Lopez ,svojim drugim golom, vratio dva gola prednosti svm timu. konačnih 2:3 postavlja Karpari u 90. minutu. Za ekipu Sampdorije je od 54. minuta igrao naš Nenad Krstičić, i uspeo da posle samo šest minuta igre zabeleži asistenciju prilikom drugog gola svoje ekipe.

Sigurni domaćini u ovom kolu su bili samo ekipe Fiorentine i Napolija

U Firenci je ekipa Fiorentine dočekala Kataniju. Viola je bez većih problema savladala goste sa Sardinije, golovima Stevana Jovetića u 43. na dodavanje Adema Ljajića, i veterana Luke Tonija u 65. minutu. Napolitanci su 'San Paolu' dočekali ekipu Parme. Edison Kavani je golom u trećem minutu, sa bele tačke, vrlo brzo otvorio 'mlekadžije', da bi na 2:0 povisio Goran Pandev u 39. minutu. Parma je do poluvremena uspela da smanji golom Parola, da bi konačan rezultat postavio mladi Lorenco Insinje pogotkom u 77. minutu.

U poslednjem meču kola, Inter je sa 2:0 slavio na gostovanju Torinu. Milanski klub je poveo u 13. minutu preko Dijega Milita, dok je konačan rezultat sedam minuta pre kraja meča postavio Antonio Kasano. Dejan Stanković ponovo nije bio u timu Intera, dok je Alen Stevanović proveo 58 minuta na terenu u dresu Torina.