Nedelja, 02.09.2012.

19:26

Het-trik Van Persija u Sautemptonu

Fudbaleri Mančester junajteda zabeležili su drugu pobedu zaredom u Premijer ligi pošto su savladali Sautempton u gostima sa 3:2.

Sva tri gola za ekipu Aleksa Fergusona je postigao Robin van Persi koji je tokom utakmice uspeo i da promaši penal.

Domaćin je dva puta vodio golovima Lamberta i Šniderlina, ali je holandski reprezentativac pogocima u 87. i 90. minutu doneo veliku radost najtrofejnijem engleskom klubu.

U nedelju popodbne igran je još jedan duel treće runde. Njukasl i Aston Vila igrali su 1:1. Gosti iz Birmingema su popveli preko Klarka u 22. minutu, a bod domaćinu doneo je Ben Arfa svojim drugim golom u sezoni u 60. minutu.

Holanđanin je u 69. minutu kod prednosti domaćina od 2:1 promašio penal "Panenka udarcem", ali se ispravio u poslednjih pet minuta sa dva sjajna pogotka i podario najlepši poklon Ser Aleksu Fergusonu za 1.000 meč na klupi Junajteda.

Nemanja Vidić je odigrao svih 90 minuta.

PL: 3. kolo:

Liverpul - Arsenal 0:2
Njukasl - Aston Vila 1:1
Sautempton - Mančester junajted 2:3