Subota, 01.09.2012.

18:38

PL: Novi kiks 'pevaca', VBA siguran

U okviru trećeg kola Premijer lige odigrano je pet utakmica. Dve pobede domaćina, tri utakmice završene podelom bodova.

Silno pojačani Totenhem i dalje bez pobede. Svonsi nije uspeo da dođe do treće pobede.

Velšani su podelili bodove sa Sanderlendom 2:2, dok su 'Pevci', opet, prokockali prednost u poslednjih pet minuta sada protiv Noriča, 1:1. Vest Brom je nastavio sa dobrim igrama, ovoga puta su na svom terenu savladali Everton sa 2:0, Vigan i Stouk su podelili bodove 2:2.

Sezonu u Premijer ligi nastavljaju da obevežavaju 'mali' timovi. Na do sada odigranih pet mečeva postignuto 15 golova.

U prvom meču trećeg kola ekipa Vest Hema je u londonskom derbiju ubedljivo savladala ekipu Fulama.

Svonsi, koji sa klupe predvodi čuveni Danac Mikael Laudrup, nije uspeo da dođe do treće pobede iz isto toliko mečeva, protiv ekipe Sanderlenda. 'Crne mačke' su dva puta vodile, golovima pridošlice iz Vulvsa Stivena Flečera u 40. i 45. minutu, ali su Velšani golovima Ratlidža u 45 i fenomenalnog Mićua u 66. minutu uspeli da dođu do boda. To je Špancu treći gol u isto toliko utakmica.

Totenhem je nastavio sa očajnim partijama na startu sezone. Kao i u prošlom kolu, 'Pevci' su uspeli teškom mukom da dođu da prednosti golom novajlije iz Fulama Muse Dembelea u 69. minutu, ali je Norič došao do boda pet minuta pre kraja meča. Strelac za 'kanarince' je bio Snogras na asistenciju Holta.

Norič je mogao i do celog plena, ali je golman Totenema Bred Fridela odlično intervenisao u 93. minutu i odbranio šut Holta sa poludistance. Menadžer ekipe sa "Vajt Hart Lejna" Andre-Viljas Boaš ostvario je samo tri pobede u poslednjih 15 mečeva u Premijer ligi.

Vest Bromvič Albion nastavlja sa odličnim partijama na startu sezone. Ekipa koju sa klupe predvodi Stiv Klark na domaćem terenu je savladala Everton rezultatom 2:0

U prvom poluvremenu su oba tima imale izgledne prilike, ali nije bilo dovoljno koncentracije u završnici akcija i mreže su mirovale. Vest Brom je u nastavku krenuo ofanzivnije i tom im se isplatilo već u 66. minutu kada je Šejn Long postigao pogodak na asistenciju Pitera Odemvingija. Pobedu Albona je potvrdio Garet Mekauli u 82. minutu. Ovo je najbolji start za ekipu Vest Bromvič Albiona još od sezone 77/78.

Vigan i Stouk su podelili bodove, iako je Vigan veći deo meča kontrolisao igru i rezultat. Vigan je prvi poveo na "DW" stadionu golom bivšeg napadača Seltika Šona Malonija u petom minutu iz penala. izjednačenje Stouku pet minuta pre odlaska na odmor donosi Džonatan Volters sa bele tačke. U drugom poluvremenu se nije dugo čekalo na pogodak. Franko di Santo je na asistenciju novajlije iz Levantea Arunea Konea doneo novu prednost Viganu, ali je Krauč u 75.minutu postavio konačnih 2:2.