Subota, 25.08.2012.

18:06

Junajted pobedio, gol Van Persija

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Fulam sa 3:2 na Old Trafordu, u meču drugog kola engleske Premijer lige.

Izvor: AG

Autor: AG

Kapiten Nemanja Vidić postigao je prvi autogol od dolaska u Englesku, a meč su pored toga obeležili Kagava i Van Persi koji su postigli prvence u dresu ’crvenih đavola’.

Junajtedu je to prvi trijumf u sezoni nakon poraza od Evertona na Gudisonu prošlog vikenda.

Gosti, koji su u prvom kolu deklasirali Norič sa 5:0, sjajno su počeli na Old Trafordu pošto je Dejmijan Daf već u trećem minutu postigao drugi gol u sezoni nakon akcije i asistencije Brajana Ruiza. Aleks Ferguson je sve iznenadio ostavivši Runija na klupi, ali je njegov tim do poluvremena napravio potpuni preokret.

Već u desetom minutu nakon sjajne akcije i centaršuta Evre spektakularan prvenac u dresu novog kluba. To je bila najava preokreta koji je kompletiran u 35. minutu. Nakon kornera Van Persija sa desne strane, lopta se odbila na ivicu kaznenog prostora gde je šutirao Kleverli, golman Fulama je odbranio ali je na loptu natrčao Kagava koji nije imao težak posao. Na poluvremenu je bilo 3:1 pošto je šest minuta kasnije Rafael iskoristio centaršut Janga i glavom pogodio mrežu.

U drugom delu Junajted nije igrao dobro, ali nije kažnjen zbog toga i na kraju je osvojio tri boda. U 64. minutu je nakon loše intervencije golmana De Hee kapiten Vidić postigao prvi autogol u Premijer ligi, imao je Fulam do kraja nekoliko dobrih šansi, ali su tri boda ostala u Mančesteru iako je domaćin meč završio sa desetoricom jer je Vejn Runi zbog povrede iznet sa terena.

Utakmicu u Mančesteru posmatrao je i najbrži sprinter sveta Jusein Bolt.

U ostalim duelima odigranim u subotu popodne, još jednu sjajnu pobedu zabeležio je Everton koji je slavio u Birmingemu protiv Aston Vile sa 3:1. Golove za ekipu Dejvida Mojesa postigli su Felaini, Pienar i Jelavić, a u drugom poluvremenu pobedu gostiju ublažio je El Ahmadi.

Novo razočarenje doživeo je Viljas-Boaš čiji Totenhem je igrao samo 1:1 u Londonu protiv VBA. Asu-Ekoto je u 74. minutu pogodio za 1:0, ali gosti iz Birmingema su sasvim zasluženo izjednačili preko Morisona u poslednjem minutu.

Duel Sandrlend – Reding je odložen, Svonsi je u prvoj utakmici kola nastavio briljantan početak sezone, a od 18.30h Čelsi dočekuje Njukasl.

Dueli Liverpul – Mančester siti i Stouk – Arsenal igraju se u nedelju.