Sreda, 18.07.2012.

20:03

LŠ: Preokret BATE-a u stilu Sitija

Fudbaleri beloruskog šampiona BATE Borisova napravili su neverovatan preokret u prvom meču druge runde kvalifikacija za Ligu Šampiona.

BATE je vodio je poluvremenu protiv Vardara 1:0, ali su Makedonci do 65. minuta preokrenuli na 2:1. Taj rezultat je bio do 90. minutak, kada je usledio rasplet sličan finišu sezone u PL.

Tim iz Skoplja bio je na korak od pobede, ali je BATE u nadoknadi vremena postigao dva gola i pobedio 3:2. Dvostruki strelac za BATE u nadoknadi vremena, u 92. i 94. minutu bio je Vitali Rodionov.

U sredu veče igraju se i preostali mečevi 2. runde kvalifikacija, a do sada je završen samo jedan. AEL je u Limasolu očekivano lako savladao Linfild iz Severne Irske sa 3:0.

Liga šampiona, 2. kolo kvalifikacija:
BATE Borisov (Belorusija) – Vardar (Makedonija) 3:2 (1:0)
Mozolevski 41, Rodionov 92, 94 Kostovski 54, Stjepanović 62
AEL Limasol (Kipar) – Linfild (Severna Irska ) 3:0 (2:0)

Molde (Norveška) – Ventspils (Letonija) 0:0 u toku

U utorak je odigrano 11 utakmica,Partizan je slavio na Malti, dok je veliko iznenađenje napravio Didelanž.