Sreda, 06.06.2012.

23:47

Gastadelo za prednost Sampdorije

Fudbaleri Sampdorije pobedili su Vareze na svom terenu sa 3:2, u prvoj utakmici plej-ofa za plasman u Seriju A.

Izvor: AG

Autor: AG

Junak pobede domaćina bio je odbrambeni igrač Danijele Gastadelo koji je postigao dva gola, a bio je strelac i pobedničkog pogotka u 82. minutu.

Gastadelo je i doveo Đenovljane u vođstvo u 21. minutu, ali četiri minuta kasnije izjednačio je Rivas. Novu prednost Sampdorija je stekla u 47. minutu preko Pocija, da bi De Luka u 56. ponovo izjednačio.

Ipak, prednost pred revanš Sampdoriji doneo je svojim drugim golom Gastadelo osam minuta pre kraja.

Zanimljivo je da u italijanskom plej-ofu nema pravila ’gol u gostima’, tako da će ukoliko Vareze u revanšu slavi, o pobedniku i ekipi koja će ići u Seriju A odlučiti gol-razlika. Ako i tu ekipe budu izjednačene u Seriju A će ekipa Varezea jer je bila bolje plasirana u regularnom delu.