Nedelja, 13.05.2012.

17:02

Del Pjero i Pipo golovima u legendu

Fudbaleri Juventusa i Milana okončali su sezonu 2011/2012. u Seriji A pobedama na svojim terenima.

Juventus je titulu u Torinu proslavio sa 3:1 protiv Atalante, dok je Milan na "San Siru" nadigrao Noveru 2:1.

Roma je savladala na gostovanju Čezenu 3:2 uz gol Bojana Krkića, Parma je minimalnim rezultatom nadigrala Bolonju, dok golova nije bilo u duelu Fiorentine i Kaljarija. Preostalih pet mečeva na programu je od 20.45h.

U večerenjem ternimu u prvom planu biće mečevi Udinezea, Lacija, Napolija i Intera koji se bore za mesta u Ligi šampiona i Ligi Evrope.

Navijači Juventusa su pored proslave titule na svom terenu imali priliku da se oproste i od legende kluba, Alesandra Del Pjera. Dugogogodišnji kapiten i lider "stare dame" odigrao je poslednji, meč za "bjanko-nere", a emotivni oproštaj obeležio je golom u 28. minutu.

Juve je prethodno poveo preko Maronea u 10. minutu, Lihštajner je smanjio autogolom u 83, da bi konačan rezultat postavio Barzalji iz penala u 91. minutu.

Alesandro Del Pjero ima 37 godina, od 1993. godine igrao je za Juventus i na 704 utakmice postigao 289 golova.

Emotivan oproštaj imao je i Filipo Inzagi na "San Siru". Superpipo je takođe u poslednjem meču za Milan postigao gol, i to za pobedu nad Novarom u 82. minutu.

Gosti su poveli već u 20. minutu preko Garsije, da bi u 56. izjednačio Flamini. Ivan Radovanović igrao je od 66. minuta za Novaru.

Filipo Inzagi ima 38 godina, od 2001. godine je bio član Milana, a na 300 utakmica postigao je 126 golova. Pored Inzagija, oproštaj pred "San Sirom" imali su Alesandro Nesta i Đenaro Gatuzo koji je na kraju i zaplakao.

Pobedu za kraj sezone ostvarila je i Roma sa 3:2 kod poslednjeplasirane Čezene. Domaćin je poveo u devetom minutu preko Del Nera, ali su potencijalni reprezentativac Srbije Bojan Krkić, te Lamela i De Rosi preokrenuli rezultat do 50. minutu. Santana je u 90. postigao oproštajni gol za Čezenu.