Nedelja, 29.04.2012.

18:46

Seltik ubedljiv u Old Firmu

Seltik je u Škotskoj odavno obezbedio trofej, ali gradski derbi sa Rendžersom uvek ima posebnu težinu bez obzora na stanje na tabeli.

Menadžer Seltika Nil Lenon meč je morao da prati sa tribina zbog suspenzijie, ali to nije uticalo na učinak domaćina koji je ubedljivo slavio 3:0.

Čarli Malgru postigao je prvi gol posle 17. minuta igre. Korner je izveo Kris Komons.

Do ubedljivi 2:0 domaćin stiže posle nešto manje od pola sata igre. Gari Huper pronalazi Komonsa koji je savladao Alan MekGregora. Bio je to prvi gol Komonsa u sezoni.

U 54. minutu postavljen je konačan rezultat. Pogrešio je igrač Rendžersa Mek Kejb, gol postiže Samaras. Seltik ima 21 bod više od drugoplasiranog Rendžersa kome je zbog bankorata oduzeto deset bodova tokom sezone.