Subota, 21.04.2012.

18:11

Poraz Totenhema, pobeda Njukasla

Fudbaleri Njukasl junajteda zabeležili šestu pobedu u nizu u Premijer ligi pošto su u 35. kolu sa 3:0 (2:0). pobedili Stouk siti na "Sport dajrekt areni.

"Svrake" su posle samo 18 minuta igre imale dva gola prednosti jer su golove u 14. i 18. minutu postigli Kabaje i Sise.

Konačan rezultat svojim drugim golom u 57. minutu postavio je francsuki internacionalac Johan Kabaje. U poslednjem meču dana Totenhem je izgubio od Kvins Park Rendžresa sa 1:0. Jedini gol na meču postigao je Tarabt u 24. minutu.

Blekburn je zabeležio važnu pobedu u borbi za ostanak. Ekipa za koju je u poslednjih deset minuta igra srpski reprezentativac Radosav Petrović pobedila je Norič sa 2:0.

U prvom meču odigranom u subotu i derbiju kola nije bilo golova jer su Arsenal i Čelsi odigrali 0:0.

Njukasl je zabeležio četvrtu pobedu u nizu bez primljenog gola. Prethodnu su "svrake" pobedile Liverpul, Svonsi i Bolton sa po 2:0, dok je golman Stouka Tomas Sorensen tri puta vadio loptu iz mreže.

Blekburn je na utakmici sa Svonsijem poveo u 41. minutu golom Formike, a prednost domaćeg tima duplirao je Hoilet u četvrtom minutu drugog poluvremena. Blekburn se i pored nove, osme, prvenstvene pobede i dalje nalazi u zoni ispadanja.

Fulam je na "Krejven kotiždu" pobedio Vigan iako su gosti poveli golom Bojsija u 57. minutu. Ekipa Roberta Martinesa je u prethodnim kolima zabeležila dve istorijske pobede u utakmicama sa Mančester junajtedom (1:0) i Arsenalom (2:1), ali je ovoga puta poražena u Londonu. Samo minut posle vodećeg gola Vigana ruski napadač Pavel Pogrebnjak postigao je izjednačujući gol. Pobedu domaćem timu golom u 89. minutu doneo je švajcarski reprezentativac Filip Senderos.

Na "Vila parku" ekipa Aleksa Mekliša dočekala je Sanderlend, ali niie bilo golova - 0:0.

U poslednjem subotnjem meču Kvins Park Rendžers je minimalnim rezultatom pobedio Totenhem. Gol je postigao Tarabt u 24. minutu. Isti igrač dobio je crveni karton u 78. minutu, pa su domaći do kraja igrali sa igračem manje. Kvins Park je ostao na 17. mestu na tabeli, ali sa 3 boda više od Blekburna, dok je Totenhem zadržao petu poziciju sa bodom više od Čelsija