Četvrtak, 12.04.2012.

23:53

Primera: Kameni spasao Viljareal

U poslednja tri meča 33. kola španske Primere pobede su ostvarili ekipe Viljareala i Sevilja na domaćem terenu, te Maljorka u gostima.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Viljareal je do važnih bodova u borbi za opstanak stigao posle preokreta u 93. minutu protiv Malage sa 2:1, iako su gosti vodili do 83. minuta.

Sevilja je razbila Saragosu 3:0 i ostvarila treću pobedu u poslednja četiri kola kojom se priključila borbi za Ligu Evrope. Maljorka je istim rezultatom slavila u Santanderu, pa je Rasing sve bliži Segundi.

Malaga je tražila četvrtu pobedu u poslednjih pet kola kojom bi ostala na trećem mestu na tabeli. Andalužani su poveli u Viljarealu preko nekadašnjeg igrača “žute podmornice” Santija Kasorle u 65. minutu, ali je u poslednjih deset minuta sve krenulo naopako.

Sedam minuta pre kraja golman Kameni oborio je igrača rivala u svom kaznenom, dobio crveni karton, a Viljarela penal. Markos Sena je bio siguran i izjednačio na 1:1.

Do tada podređeni domaćin se probudio, krenuo na sve ili ništa sa igračem više i za hrabru igru bio nagrađen u trećem minutu sudijske nadoknade kada je Ernan Peres doneo Viljarealu tek drugu pobedu u poslednjih deset mečeva.

Sevilja je nastavila sa sjajnim igrama i u prvih 45 minuta rešila duel sa Saragosom. Federiko Facio u 11, te Alvaro Negredu golovima u 29. i 43. minutu doneli su dovoljnih 3:0 za domaći tim.

Sličan posao odradila je Maljorka koja je identičnim rezultatom. Pobedu u Santanderu obezbedili su Nsue golom u prvom, te Kastro i Alfaro pogocima u drugom delu.

Maljorka sada ima 12 bodova više od Saragose, najbližeg tima iz zone ispadanja, pa je verovatno obezbedila svoj status u Primeri i za sledeću sezonu.