Subota, 07.04.2012.

20:35

Mirosavljević doneo pobedu Napretku

Fudbaleri Napretka zabeležili su novu pobedu Prvoj ligi Srbije. Kruševljani su sa 2:1 pobedili Mladost u Lučani u utakmici 23. kola Prve lige Srbije.

Donji Srem je u Pećincima odigrao utakmicu bez golova sa zrenjaninskim Banatom, pa Napredak sada ima devet bodova manje od Donjeg Srema koji se nalazi na drugom mestu na tabeli. Dva prvoplasirana tima na kraju sezone će obezbediti plasaman u Jelen Superligu naredne sezone.

Dva gola za Napredak u Lučanima je postigao Nenad Mirosavljević, bivši igrač Sartida, Kadiza, Partizana i APOEL-a. Mladost je povela u 56. minutu golom Avramovića, ali je Mirosavljević golovima u 64. i 86. minutu doneo pobedu timu Aleksandra Kristića. Prvoplasirani niški Radnički u ovom kolu igra sa Teleoptikom, ali je taj meč odložen.

U ostalim utakmicama 23. kola "kanarinci" su u Novom Sadu pobedili Mladenovac sa 2:1, dok je Čukarički sa 1:0 pobedio Radnički u Somboru. Na utakmica Sinđelić - Mladi radnik u Nišu i Bežanija - Proleter u Beogradu nije bilo pobednika.