Nedelja, 01.04.2012.

23:51

Valensiji bod, Sosijedad ubedljiv

U utakmicama 30. kola španske Primere koje su odigranim u nedelju Real Sosijedad je deklasirao Rajo Valjekano sa 4:0, dok su Valensija i Levante remizirali.

Na "El Madrigalu" su igrali Viljareal i Espanjol, ali nije bilo golova. U utakmici koja je odigrana u podnevnom terminu Atletiko je sa 3:0 deklasrioa Hetafe.

U lokalnom derbiju Valensije i duelu trećeg i petog na tabeli Primere nije bilo pobednika. Valensija je posle dva poraza osvojila bod iako je golom Žonasa vodila od 35. minuta meča.

Aruna Kone je u sedmom minutu drugog poluvremena postigao izjednačujući gol. Valensija je ostala na trećoj poziciji, ali sa samo jednim bodom prednosti u odnosu na četvrtoplasiranu Malagu koja je u subotu izgubila od Betisa sa 2:0.

Real Sosijedad je prekinuo seriju od tri poraza tako što je ubedljivo savladao Rajo Valjekano. Golove u prvom poluvremenu postigli su Agireče i Zurutuza, dok su pitanje pobednika golovima u prvih deset minuta drugog poluvremena rešili Grizman i Vela.