Kolarov i Ivanović spasili velikane

Srpski reprezentativci Aleksandar Kolarov i Branislav Ivanović bili su strelci u 31. kolu Premijer lige, a golovima su doneli bodove Mančester sitiju i Čelsiju.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Sanderlend je bio na korak od pobede nad Sitijem, ali je Kolarov u 86. minutu pogodio za 3:3. Siti ima dva boda manje od Junajteda koji igra u ponedeljak.

Čelsi je umalo prokockao 2:0 protiv Aston Vile, ali su Ivanović i Tores u poslednjih pet minuta pogodili za 4:2. Nije se izvukao Arsenal koji je sa 2:1 poražen u gradskom derbiju od KPR-a.

Pobede su ostvarili još Everton, Fulam, Vigan i Bolton.

Poslednji dan marta doneo je možda i najuzbudljivije kolo u Premijer ligi. U sedam mečeva postignuto je čak 27 golova, umalo je tri od pet prvoplasiranih timova ostalo bez ijednog boda, dok su gostujuće ekipe osvojile samo četiri.

Najinteresantnije bilo je na "Itihadu" gde je Mančester siti osvojio bod golovima u poslednjih pet minuta. Sanderlend je predvođen fantastičnim trijom Sesenjo-Larson-Bentner vodio sa 3:1 do 85. minuta. Sesenjo je namestio prva dva gola Larsonu u prvom poluvremenu, da bi Šveđanin asistirao Dancu za sjajnih 3:1.

Doskorašnji lider šampionata je u finišu krenuo na sve ili ništa, Baloteli je drugim golom na meču (prvi iz penala u 43. minutu) najavio nadu, a veliki bod doneo je Aleksandar Kolarov koji je posle akcije sa Tevesom postigao sjajan gol sa 25 metara po zemlji. Siti sada ima dva boda manje od Junajteda koji će u ponedeljak protiv Svonsija imati šansu da se 'odlepi' na pet bodova.

Igrači koji su doneli bod Sitiju, Kolarov i Baloteli umalo su se potukli u 65. minutu kada su se sukobili oko toga ko će izvesti slobodan udarac. Italijan je hteo da preotme loptu, ali Kolarov to nije dozvolio, a veći sukob na terenu sprečili su saigrači koji su ih razdvojili.

Šest golova postignuto je i u Birmingemu gde su igrači Aston Vile i Čelsija prvo pružili podršku teško obolelom Stilijanu Petrovu. Gosti su sjajno odigrali prvih 50 minuta i golovima Staridža i Baneta Ivanovića posle kornera poveli 2:0.

Domaćin se nije predao, krenuo je u ofanzivu i iskoristio lošu igru defanzivaca "plavaca", pa su Kolins i Lihaj u samo tri minuta izjednačili rezultat. Međutim, već u 84. minutu Ivanović je iz skoro identične situacije kao kod prvog gola, posle kornera sa leve strane, bio usamljen na prvoj stativi i glavom vratio prednost gostima.

Važnu pobedu Čelsija potvrdio je Fernando Tores u nadoknadi vremena čime je Španac definitivno potvrdio da se vraća u prepoznatljivu golgetersku formu.

Od timova iz vrha tabele bodove nije osvojio samo Arsenal, iako je na papiru imao najlakši posao jer je gostovao Kvins Park Rendžersima, koji se bore za opstanak.

Međutim, "policajci" su sjajno odigrali protiv "tobdžija", izluđivali odbranu Arsena Vengera i u 22. minutu Tarabt je pogodio za 1:0. Usledila je ofanziva Arsenala, da bi u 37. minutu Tio Volkot izjednačio. Potom je Robin van Persi propustio dobru šansu za preokret, a kazna je stigla u 66. minutu kada je posle nove katastrofe u odbrani Arsenala Daikite pogodio za konačnih 2:1.

Pet golova postignuto je na "Molinjuu" gde je u derbiju začelja Bolton sa 3:2 pobedio Vulverhempton i gurnuo "vukove" ka Čempionšipu. Everton je sa 2:0 nadigrao Vest Bromvič Albion i drugom uzastopnom pobedom, trećom u pet kola, prestigao najvećeg rivala Liverpul na tabeli.

Seriju od tri poraza prekinuo je Fulam koji je sa 2:1 savladao Norič na "Krejven Kotidžu", golovima Klita Dempsija i Demijena Dafa u prvih 15 minuta utakmice. Vigan je rutinski sa 2:0 nadigrao Stouk siti i ostao u igri za opstanak u kojoj učestvuju još tri tima, ne računajući Vulvse.