JSL: Konačno golovi, preokret Borca

U prvih šest mečeva 21. kola Jelen Superlige pobede su ostvarili Borac, Smederevo i Javor, dok pobedika nije bilo u Subotici, Borči i Novom Sadu.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Borac je sa 3:1 savladao Radnički i osvojio vredne bodove u borbi za opstanak, sa istim rezultatom Javor je nadigrao Slobodu. Smederevo je sa 2:0 bilo bolje od Novog Pazara.

Spartak i OFK Beograd igrali su 1:1, ponovo je razočarala Vojvodina odigravši bez golova sa Jagodinom, a 0:0 bilo je i u Borči gde su igrali BSK i Metalac.

Derbi kola počeo je 16h, a Partizan i Rad su postigli već pet golova na Vračaru. U poslednjem meču od 18.00h Crvena zvezda dočekuje Hajduk.

Javor - Sloboda 3:1
Odita 17, Silva 42, Vujadinović 79 - Vranjković 66

Ekipa Slobode odlično je počela meč u Ivanjici, uz podršku svojih brojnih navijača. Imali su nekoliko akcija, ali ne i pravu šansu pred golom Javora. Posle 15ak minuta igre domaći su se oslobodili pritiska, i odmah stigli do prednosti. Veljović se oslobodio dva rivala, proigrao Obiora Oditu koji je savladao Božovića za 1:0.

U završnici poluvremena domaći su duplirali prednost. Nakon što je Nikolić spasao gol Javora, nekoliko minuta kasnije Veljović proigrava Silvu koji pogađa gol Božovića.

Domaći tim pokušao je da meč mirno privede kraju, ali su gosti imali svoje planove, pa je Vranjković smanjio u 66. minutu i najavio zanimljiv finiš u Čačku. Međutim, Užičani nisu dočekali iznenađenje, jer je 11 minuta pre kraja domaćin je stigao do trećeg gola i preko Vujadinovića potvrdio pobedu.

Javor: Nikolić, Vidić, Jašić, Vlašić, Josović, Ostojić, Silva, Odita, Veljović, Radivojević, Momčilović
Sloboda: Božović, Lazarević, Marić, Pilipović, Kovačević, Beljić, Omega, Tijago, Memedović, Vranjković,

Smederevo - Novi Pazar 2:0
Stojanović 6, 45

Već u šestom minutu Smederevo je povelo protiv Novog Pazara. Kapiten domaćih je odlično šutirao sa ivice šesnaesterca i poslao loptu pod prečku gola Đogatovića.

Domaći tim je kontrolisao igru u uvodnim minutima meča, šansu je imao i Marković, ali je posle vođstva Smedereva tempo igre opao. U nastavku prvog dela igre Smederevo je bilo nešto konkretnije, Stojanović, Živković i Brašanac su pretili, ali Đogatović nije bio ugrožen.

Gosti su takođe zapretili nekoliko puta, opasni su bili Vusljanin i Šarac sa leve strane, a u 34. minutu Ademović je propustio idealnu šansu za izjednačenje kada je posle centaršuta sa desne strane sa pet metara prebacio gol.

Ovaj promašaj skupo je koštao Pazarce. Opasni domaćini su krenuli ka golu i u finišu je kapiten Stojanović nakon pasa Brašanca sam izašao ispred golmana gostiju i lagano duplirao prednost Smedereva pred poluvreme.

Smaderevo: Ranković, Milosavljević, Miović, Brković, Boljević. Adamović, Stanić, Krčmarević, Brašanac, Živković, Stojanović
Novi Pazar: Đogatović, Šarac, Vusljanin, Stojanović, Bogunović, Ademović, Šunjevarić, Hadžibulić, Tutorić, Bulatović, Marković

Borac - Radnički 3:1
Radanović 41, Maslać 48, Radivojević 52 - Mutavdžić 30

Pred lepom atmosferom na stadionu u Čačku, gde su tribine okupirali gostujući navijači, prvu šansu imao je Borac, ali je Čančarević boksovao loptu u korner. Gosti su zapretili preko Mutavdžića čiji je pas ka Spaleviću presekao Knežević i sprečio ozbiljniju šansu. Na isteku 30. minuta igre Radnički je zasluženo poveo.

Nekoliko kontranapada gostiju okončavano je kornerima, a jedan od njih je konačno urodio plodom. Posle centaršuta, Mutavdžić je iskoristio pospanost domaće odbrane i glavom loptu poslao u rahlje za 0:1.

U finišu prvog poluvremena Borac je ipak izjednačio, a i drugi gol na meču postignut je posle kornera. Knežević je ubacio loptu sa desne strane, a pošto je ona pala na teren natrčao je Radanović i preciznim udarcem izjednačio.

Izjednačenje je podiglo samopouzdanje Čačanima koji su već u trećem minutu nastavka preokrenuli rezultat preko Maslaća, a već u 52. poveli sa 3:1 golom Radivojevića.

Borac: Babalj, Reljić, Maslać, Mugoša, Knežević, Alveš, Miličić, Radivojević, Sepuja, Pavićević
Radnički 1923: Čančarević, Nenadić, Pavlović, Tintor, Nedović, Simić, Kosorić, Mutavdžić, Vukašinović, Milošković, Spalević

Spartak - OFK Beograd 1:1
51 - Batioha 6

Iako je Spartak u prvih 45 minuta bio konkretniji, kreirao akcije i stvarao šanse, prednost na poluvremenu imao je OFK Beograd. Već u šestom minutu Augusto Batioha je doneo prednost gostima sa Karaburme.

Subotičani su posebno dominirali u finišu poluvremena, ali osim nekoliko poluprilika nije bilo pravih šansi. Dobra igra ipak je donela rezultat domaćinu. U šestom minutu nastavka Spartak je izjednačio na 1:1.

Vojvodina - Jagodina 0:0

Jedan od interesantnijih mečeva kola igra se na stadionu "Karađorđe" gde osim jedne poluprilike Novosađana, duel Vojvodine i Jagodine protiče u neinteresantnoj borbi na sredini terena.

Do kraja poluvremena Vojvodina je imala blagu inicijativu, najkonkretniji je bio Abubakar Oumaru, ali je on bio neuspešan pred golom Šimića pa je ostalo 0:0 posle prvih 45 minuta.

Oumaru je najbolju šansu imao u 33. minut kada je posle pasa Almamija Moreire sam izašao ispred golmana Jagodine, ali je Šimić sjajnom intervencijom spasao svoj gol.

Ni u drugom delu "lale" nisu uspele da zatresu mrežu rivala iza Jagodine, pa su ponovo zvižducima igrači Voše ispraćeni sa "Karađorđa".

Vojvodina: Janošević, Vulićević, Pavlović, Mojsov, Trajković, Apija, Poletanović, Moreira, Stevanović, Katai, Oumaru
Jagodina: Šimić, Nikodijević, Projić, Tomić, Živanović, Marjanović, Krstić, Stojanović, Gogić, Đenić, Mudrinski

BSK Borča - Metalac 0:0

Zanimljivo je u Borči gde je posle nekoliko Metalca, BSK organizovao kontru, a onda je po završetku akcije glavni sudija isključio igrača gostiju Lukića, verovatno zbog prigovora, jer nije bilo oštrog kontakta između igrača dva tima.

Domaći tim ipak nije iskoristio prednost igrača više, pa je do isteka 90. minuta ostalo 0:0.