Sreda, 01.02.2012.

23:44

Dva Olimpika u finalu Liga kupa

U finalu francuskog Liga kupa igraće imenjaci iz Marseja i Liona. OM je u sredu na Velodromu bio bolji od Nice, 2:1.

Golove za Olimpik postigli su Loik Remi u 14. i Brazilac Brandao u 57. minutu utakmice, strelac za Nicu bio je Munije u poslednjem minutu prvog poluvremena.

Finalni meč igraće se 14. maja u Parizu, na stadionu Francuska.

Ekipa iz Liona obezbedila je plasman u finale u utorak, pobedivši posle produžetaka Lorijen.

Domaćin je dva puta vodio, golovima Emeghare u 59. i Mone-Pakea u 68. minutu ali su Lakazet u 80. i Brijan u četvrtom minutu nadoknade vremena odveli meč u produžetke.

Gomis u 102. i Lakazet u 120. minutu postigli su golove za plasman tima iz Liona u finale.

Olimpik iz Marseja pobednik je poslednja dva liga kupa a imaće priliku i da se izjednači sa najtrofejnijim klubovima u ovom takmičenju, Bordoom i Pari Sen Žermenom koji imaju po tri titule.