Utorak, 24.01.2012.

23:34

Dva gola Jovanovića u derbiju

Reprezentativac Srbije Milan Jovanović postigao je dva gola i doneo preokret u pobedi Anderlehta u derbi utakmici 22. kola belgijskog prvenstva.

U duelu prvoplasirane i drugoplasirane ekipe Anderleht je sa 3:1 (2:1) pobedio Gent u Briselu.

Gosti su poveli golom Jorgensena već u šestom minutu, ali je onda Jovanović fenomenalnim golom u 28. minutu doneo izjednačenje. Devet minuta kasnie Lane ubaculje loptu u praznu mrežu i donosi prednost Anderlehtu. Konačan rezultat postavio je Matijas Suares u 84. minutu.

Jovanović je prvi gol postigao "uhvativši" fenomenalan volej iskoristivši činjenicu da se gostujući golman Serđo Pato nije vratio na gol posle korner udarca.

Ovom pobedom Anderleht je u Župiler ligi Belgije stekao devet poena prednosti u odnosu na Gent.