Seltik na bod od Rendžersa

Sezona u škotskoj Premijer ligi postaje sve zanimljivija, jer nakon mečeva 20. kola Rendžers ima samo bod više od velikog rivala Seltika.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

“Policajci“ su u nedelju poraženi na gostovanju od Sent Mirena sa 2:1, pa se Seltik sa 2:1 protiv Kilmarnoka potpuno vratio u igru.

Upravo će najveći škotski klubovi biti rivali u sledećem kolu na “Seltik Parku“. Prvi duel Rendžersa i Seltika pripao je igračima u plavim dresovima .

Rendžers je u jednom momentu imao 10 bodova više od Seltika, ali su sa dva poraza u poslednjih pet kola omogućili rivalu da se potpuno vrati u igru.

Nije izgledalo kao da će Rendžers izgubiti u Sent Mirenu, jer je već u 11. minutu Volas doneo prednost gostima iz Glazgova. Međutim, samo 15 minuta kasnije Rendžersi su ostali sa 10 igrača na terenu posle direktnog crvenog kartona za Mekaloha.

Domaći tim nije uspevao da izjednači rezultat do finiša poluvremena, kada je u samo dva minuta došao do potpunog preokreta golovima Mujai Megauana.

Gosti do kraja meča nisu uspeli da stignu do boda, a pobeda Sent Mirena definitivno je potvrđena tri minute pre kraja kada je još jedan igrač Rendžersa, Gojan, dobio crveni karton.

Seltik se nije mnogo mučio na svom terenu protiv Kilmarnoka. U finišu prvog poluvremena Jorgos Samaras je doneo prednost domaćem timu, da bi Grk već u desetom minutu drugog dela duplirao vođstvo.

Gosti su samo ublažili poraz preko Račija tri minute pre kraja utakmice. Najbliži tandemu iz Glazgova na vrhu tabele je Madervel koji je poražen u subotu od Hartsa sa 2:0.