Subota, 03.12.2011.

19:55

'Petica' Barse, Real čuva prednost

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Sporting u Hihonu sa 3:0, a Barselona je deklasirala Levante sa 5:0 u 14. kolu španske Primere.

Izvor: Saša Ozmo

Autor:Saša Ozmo

Rasing je dobio Viljareal sa 1:0, a od 22h na programu je okršaj između Valensije i Espanjola.

Real je prvi na tabeli sa 37 bodova, šest više od Barselone, a u trijumfu nad Sportingom golove su postigli Anhel di Marija, Kristijano Ronaldo i Marselo. Za Barsu su strelci bili Fabregas (dva puta), Kuenka, Mesi i Sančes.

Sledećeg vikenda u Madridu se igra derbi između Reala i Barselone.

Na stadionu Molinon Real je do prednosti došao u 35. minutu, kada je Anhel di Marija iz veoma teškog ugla uspeo da prevari golmana i pogodi gol domaćih za vođstvo ‘kraljevskog’ kluba.

Argentinac je u 65. minutu odlično asistirao Kristijanu Ronaldu u prazan prostor, a Portugalac je postigao svoj 16. gol u Primeri ove sezone. Pobedu je ‘overio’ Marselo na dodavanja Benzeme u prvom minutu sudijske nadoknade.

Jedini gol na meču u Santanderu postigao je Stuani i tako je Rasingu doneo beg sa dna tabele i drugu pobedu ove sezone.

Barsa ove sezone ne igra dobro u gostima, ali je zato superiorna na svom Kamp Nou. To je bio slučaj i sada, pošto je Sesk Fabregas već u četvrtom minutu iskoristio maestralno dodavanje Inijeste i poslao loptu u gol sa 15-ak metara.

Napadi domaćih ponovo su materijalizovani u 32. minutu – Ćavi je centrirao iz slobodnog udarca, a Fabregas je glavom sproveo loptu u mrežu. Samo četiri minuta kasnije mladi Isak Kuenka je posle dodavanja Inijeste na krivoj nozi uhvatio golmana Munuu i pogodio donji levi ugao (3:0).

U drugom poluvremenu Katalonci su načinili pobedu još ubedljivijom. Prvo je Mesi iskoristio dodavanje Danija Alveša i preciznim udarcem pogodio donji desni ugao u 55. minutu.

Šest minuta kasnije Barsa je izvela savršenu kontru – dupli pas Mesija i Ćavija, Argentinac proigrava Aleksisa Sančesa, koji uz odbitak od protivničkog igrača postiže gol za 5:0, ispostavilo se konačnih.

Ekipa Pepa Gvardiole i dalje je napadala i stvorila još nekoliko šansi, a u završnici je poništen i regularan gol Inijeste.

U poslednjem meču dana, Valensija je sa 2:1 pobedila Espanjol, a pobedu na Mestalji doneo joj je Soldado u 80. minutu. Valensija je vodila još od šestog minuta, kada je Tino bio precizan sa bele tačke, dok je izjednačenje timu iz Barselone doneo Moreno u 69. minutu. Ipak, Valensija je uspela da dođe do tri boda zahvaljujući Soldadu.