Utorak, 11.10.2011.

21:47

Grupa B: Irci izborili doigravanje

Selekcija Irske uspela da je dobije Jermeniju u direktnom duelu za mesto u baražu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2012. godine.

U veoma zanimljivom meču u Dablinu, ekipa Đovanija Trapatonija je slavila sa 2:1, a meč su obeležila dva crvena kartona i autogol.

Rusi su sa ubedljivih 6:0 pregazili Andoru i potvrdili prvo mesto i ovaj put direktan plasman na EP. U trećem meču grupe Makedonija i Slovačka su podelili bodove sa 1:1.

Jermeni su ostali bez najvećeg uspeha u istoriji očajnim prvim poluvremenom. Već u 26. minutu golman gostiju Berezovski dobio je crveni karton, a prednost igrača više domaćin je iskoristio u finišu poluvremena autogolom Aleksanjana.

Ričard Dan duplirao je prednost Irske u 60. minutu, i svi su pomislili da je posao završen. Međutim, samo dva minuta kasnije Miktarjan je smanjio na 2:1, a meč u neizvesnost uveo Kevin Dojl crvenim kartonom devet minuta pre kraja. Irci su se ipak odbranili i stigli do baraža.