Sreda, 05.10.2011.

17:20

Zvezda slavila za 100 godina Takova

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u prijateljskoj utakmici u Gornjem Milanovcu domaću ekipu Takova sa 4:1.

Dvostruki strelac za 'crveno-bele' bio je Bruno Mezenga u 68. i 84. minutu, a po jedan pogodak postigli su Evandro u 41. i Kadu u 89. minutu.

Strelac jedinog pogotka za domaćina bio je Živković iz penala u 71. minutu. Utakmica je odigrana u okviru proslave 100. rodjendana kluba iz Gornjeg Milanovca.

Zvezda je povela u 41. minutu. Kaluđerović je sa desne strane pronašao Vešovića na levoj koji je lepo uposlio Evandra na petercu, a ovaj preciznim udarcem doneo Zvezdi prednost.

U 53. minutu, direktan crveni karton zaradio je Petković, nakon što je kao poslednji igrač odbrane faulirao napadača Takova. Umesto Petkovića, u igru je ušao Kadu, a Kovačević je otišao na poziciju štopera.

Domaći su odolevali sve do 68. minuta, kada je Mezenga uspeo da duplira prednost 'crveno-belih'. Jeremić se ponovo dobro snašao na boku, uputio oštru loptu na peterac, na nju je natrčao Mezenga i rutinski savladao golmana Hađića.

Međutim, Takovo je tri minuta kasnije uspeo da postigne gol. Kovačević je skrivio jedanaesterac, loptu je namestio Živković, i preciznim udarcem savladao Vesića.

Samo dva minuta nakon gola Takova, penal je dosuđen i za Crvenu zvezdu. Najstrožu kaznu izveo je do ovog meča nepogrešivi realizator penala Kadu, međutim ovoga puta je promašio gol.

Kako se meč bližio kraju, Zvezdine prilike su se ređale – promašivali su redom Borha, Mezenga i Kadu pa je rezultat ostao nepromenjen.

Ipak, u poslednjih pet minuta "crveno-beli" su ipak stigli do još dva gola. U 84. minutu, oosle centaršuta Kadua, loptu je dobro prihvatio Borha i šutirao.

Međutim, odbranio je rezervni golman Takova, kratko je odbivši u polje, a na nju je natrčao Mezenga i u padu uspeo da postigne treći, a svoj drugi gol na ovoj utakmici.

Pet minuta kasnije strelac je bio Kadu koji se na taj način iskupio za promašen jedanaesterac.

Brazilac je primio loptu na 20 metara, oslobodio se na sjajan način igrača, ušao u kazneni prostor, 'lažnjakom' prešao golmana i plasirao loptu u mrežu za konačnih 4:1.

Šef stručnog štaba Crvene zvezde Robert Prosinečki, nakon utakmice sa Takovom bio je zadovoljan rezultatom i igrom svojih izabranika.

"Zadovoljan sam igrom, dali smo četiri gola, a promašili deset šansi. Bio je stvarno prelep ambijent, drago mi je što je toliko ljudi došlo i što toliko ljudi voli Crvenu zvezdu, a posebno mi je drago što smo uveličali slavlje Takova", rekao je Prosinečki.

Marko Vešović, odigrao je dobru utakmicu, a takođe je iskoristio priliku da domaćinu čestita jubilej.

"Čestitam klubu ovaj redak jubilej, jer prava je retkost da neki klub doživi stogodišnjicu. Ovo je bila prilika za sve rezerviste i igrače koji su manje igrali da se pokažu. Zadovoljan sam rezultatom, mislim da je bila lepa utakmica i lep ambijent na tribinama. Zadovoljni se vraćamo u Beograd", istakao je Vešović.

Crvena Zvezda: Vesić, Mikić, Reljić, Ćosić, Savio, Kovačević, Dimitrijević, Evandro, Janković, Vešović, Kaluđerović. Rezerve: Bajković, Ignjatijević, Petković, Čaušić, Kadu, Jeremić, Mezenga, Borha.

Takovo: Hađić, Milovanović, Kerkez, Nikolić, Živković, Mikić, Milošević, Vujović, Radulović, Elek, Đurović.