Nedelja, 28.08.2011.

23:26

Šestica Reala, het-trik Ronalda

Fudbaleri Real Madrida ubedljivo su savladali Saragosu sa 6:0 u prvom kolu španske Primere uz het-trik Portugalca Kristijana Ronalda.

Izvor: B92, Beta

Autor:B92, Beta

Madriđani su poveli u 24. minutu golom Kristijana Ronalda posle odličnog proigravanja Mesuta Ezila. Prednost je duplirao Brazilac Marselo posle centaršuta Serhija Ramosa.

Rezultat je na 3:0 u 64. minutu povećao Ćabi Alonso sjajnim udarcem sa 25 metara. Ronaldo je svojim drugim golom na utakmici povećao prednost Reala na 4:0 u 71. minutu.

Brazilac Kaka ušao je u igru u 78. minutu umesto Ozila i četiri minuta kasnije postigao je peti gol za Real. Konačnih 6:0 postavio je Ronaldo svojim trećim golom na utakmici..

Atletiko Madrid neprijatno je iznenadio svoje navijače jer je na startu španskog prvenstva na svom terenu odigrao bez golova protiv Osasune. Atletik Bilbao i novi prvoligaš Rajo Valjekano meč su završili takođe nerešeno, 1:1.

Baskijci su poverli golom Andera Ituraspea u 57. a izjednačio je Hoze Movilja u 62. minutu. Hetafe je na svom stadionu odigrao 1:1 protiv Levantea. Tim predgradja Madrida je poveo golom Nikolasa Fedora u 62. a izjednačenje gostima doneo je Huanlu u 77. minutu.

Majorka je pobedila Espanjol golom Holanđanina Džonatana De Guzmana u 62. minutu. Branilac titule Barselona u poslednjem meču drugog kola primere dočekuje Viljareal u ponedeljak u 21 čas.