Sreda, 24.08.2011.

20:06

LŠ: Lion odoleo i izbacio Rubin

Fudbaleri Liona plasirali su se u grupnu fazu Lige šampiona, pošto su eliminisali Rubin iz Kazanja.

Posle trijumfa na svom terenu od 3:1, Lion je u Rusiji remijem 1:1 izborio plasman dalje.

Domaći tim poveo je golom Nača u 77. minutu, a deset minuta kasnije Kone je pogotkom definitivno obezbedio prolaz dalje francuskoj ekipi. Lion je tako 12. put u nizu izborio učešče u elitnom evropskom takmičenju.

Iako je imao prednost od dva gola, Lion je u Kazanju prvi zapretio preko Gonalonsa, ali je Rižikov odbranio njegov udarac. Rubin je potom preuzeo inicijativu i držao je loptu u posedu, ali nije uspeo da stvori konkretnu šansu za gol.

Tim iz Kazanja morao je da zaigra rizičnije u drugom poluvremenu, pokušao je Noboa, ali je i Lion propustio šansu iz kontre preko Gomija, čiji udarac je Kalešin izbacio sa gol linije.

Rubinovi napadi postajali su sve učestaliji, Lebedenko je pogodio stativu, Medeved je propustio dve šanse, a zatim su domaći poveli posle asistencije Martinsa i gola Nača.

Rusi su i dalje napadali, ali je na tri minuta do kraja Bakari Kone iskoristio centaršut Kalstroma i lišio straha navijače Liona – 1:1 i prolaz ekipe trenera Remija Gardea.