Nedelja, 21.08.2011.

20:20

Preokret silnog Šalkea, remi Herte

U preostalim utakmicama 3. kola Bundeslige Šalke je kao gost savladao ekipu Majnca sa 4:2, dok su Hanover i Herta Berlin igrali nerešeno 1:1.

Izvor: AY

Autor: AY

Šalke je do trijumfa u Majncu došao na impresivan način, posle retko viđenog preokreta.

Domaćin je, već od 7. minuta vodio golom Ivanšica, a posle odličnog prvog poluvremena i pogotka Sotoa, imali su 2:0.Ipak, gosti iz Gelzenkirhena su u nastavku igrali kao preporođeni i pogocima Huntelara u 57, Hevedesa u 64, Matipa u 81. i Fuksa u 90. minutu obezbedili briljantnu pobedu.

U preostalom susretu Hanover i Herta su podelili bodove, a strelci su bili Pinto u 33. za domaćina i Lasoga u 83. minutu za goste iz Berlina.

Pored Šalkea u nedelju, fantastičnu partiju pružio je i Bajern, koji je u subotu "pregazio" Hamburg 5:0, kao i Verder, koji je slavio 5:3 protiv Frajburga. Pregled mečeva u subotu pročitajte ovde.