Subota, 13.08.2011.

18:07

Poraz šampiona, Bajern se izvukao

Već u drugom kolu nove sezone u Bundesligi, šampion Borusija je poražena. Bolji je bio Hofenhajm minimalnim rezultatom.

Minhenski Bajern se u 90. minute spasao novog razočaranja protiv Volfsburga (1:0). Visoke ambicije potvrdio je Šalke sa 5:1 nad Kelnom.

Povratnik u društvo najboljih Herta osvojila je neočekivan bod u Hamburgu (2:2), dok su lideri Majnc i Hanover slavili u gostima druge pobede u sezoni. Majnc sa 2:1 u Frajburgu, a istim rezultatom Hanover u Nirnbergu.

U poslednjem meču dana Manhengladbah je remizirao 1:1 sa ekipom Štutgarta, našeg Zdravka Kuzmanovića koji je odigrao svih 90. minuta.

Iznenađenje kola napravio je Hofenhajm. Ekipa Holgera Stanislavskog nije autsajder, naprotiv, verovatno će se boriti za izlazak u Evropu, ali je u 2. kolu nove sezone skinula skalp šampionu Borusiji.

Tim iz Dortmunda je tokom skoro 70% vremena kontrolisao loptu, pokušavao svojom karakterističnom igrom brzih pasova da probije odbranu rivala, ali je domaćin izdržao. Na kraju je slavio zahvaljujući fenomenalnom golu Sejada Salihovića iz slobodnog udarca u ranoj fazi meča. Neven Subotić i dalje pauzira zbog povrede tokom priprema.

Bajern je na premijeri razočarao porazom od Menhengladbaha, očekivalo se da se iskupi ove subote u čemu je i uspeo, ali jedva. Volfsburg je uvek bio nezgodan domaćin, i ovaj put je šampion od pre dve sezone odolevao Bavarcima do samog kraja, ali je minhenski gigant ipak uspeo da osvoji sva tri boda, golom Luiša Gustava u poslednjem minutu meča na asistenciju povratnika u tim Franka Riberija.

Posle neubedljive igre na otvaranju u Dortmundu, navijači HSV-a očekivali su laganu pobedu na svom terenu protiv povratnika u Bundesligu Herte. Hamburg je dva puta vodio protiv Berlinaca, golovima Mladena Petrića iz penala i Hong Min Sona, ali je loša koncentracija u finišima poluvremena odnela bod u prestonicu. Prvo je Tunaj Torun u 43. izjednačio na 1:1, a onda iskusni Hrvat Andre Mijatović u 88. postavio konačnih 2:2.

Iako nije kompletirano drugo kolo je obeležio ubedljiv trijumf Šalkea. Poraz na premijeri nije demoralisao ekipu Ralfa Rangnika koji je sa 5:1 deklasirao Keln, iako su gosti poveli već u 12. minutu golom Lukasa Podolskog. Mučio se Šalke, ali samo pola sata jer je u 42. minutu Klas-Jan Huntelar uspeo da izjednači rezultat.

Ovaj gol Holanđanina promenio je ceo tok meča jer je domaćin do 60. minuta vodio sa 4:1. Već u drugom minutu nastavka Huntelar je doneo preokret, a pobedu najavio Luis Holtbi samo minut kasnije. Sve je bilo rešeno pogotkom Raula Gonzalesa u 59. minutu. Sjajnu partiu het-trikom je u 84. minutu krunisao Huntelar za 5:1.

Liderli lige sa po dve pobede su Majnc i Hanover. Ovo nije iznenađenje s obzirom da su oba tima i prošle sezone bila u vrhu tabele. Majnc je posle sigurne pobede u derbiju nad Bajerom u prvom kolu, u ovom sa 2:1 slavio jednako rutinski u Frajburgu. Vodili su gosti 2:0 do 90 minuta kada je Papi Demba Sise pogodio za domaćina. Marsel Rise i Erik Maksim Čupo Miting su golovima u 64. i 79. minutu doneli slavlje Majncu.

Istim rezultatom Hanover je trijumfovao u Nirnbergu, ali golovima u prvih pola sata. Gosti su poveli u 16. minutu drugim golom u sezoni Mohameda Abdelauea, a samo 11 minuta kasnije Konstantin Rauh je duplirao prednost. Tada je domaćin preuzeo inicijativu, ali je uspeo samo da u poslednjih pola sata vrati uzbuđenje na teren jer je u 57. minutu Tomas Pehart smanjio na konačnih 2:1. Pored šuteve za gol, Hanover je imao još samo jedan, takođe u okvir gola.

U nedelju se igraju dva meča, Kajzerslautern dočekuje Augzburg, dok se derbi kola igra u Leverkuzenu gde Verder gostuje Bajeru.