Četvrtak, 30.06.2011.

23:39

LE: Fljamurtari slavio u Podgorici

U okviru prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope odigrano je 26 utakmica, na samo na dva meča nije bilo golova, a klubovi iz Crne Gore doživeli su dva poraza.

Fudbaleri albanskog Fljamurtarija pobedili su Budućnost u Podgorici rezultatom 3:1, dok je Zeta poražena u Slovčakoj od Trnave sa 3:0.

Najkvalitetniji tim u prvom kolu engleski Fulam je u Londonu sa 3:0 pobedio Runavik, dok je najubedljiviji bio beogradski Rad koji je sa 6:0 pobedio Tre Pene.

Široki Brijeg i ljubljanska Olimpija odigrali su utakimicu bez golova, dok je Varteks u Varaždinu sa ubedljivih 5:1 pobedio Lusitans iz Andore.

Golove za Trnavu u meču sa Zetom postigli su Isa Kone u 30. minutu, Kaščak u 48. i Tomašček u 81. minutu. Ukoliko ekipa iz Golubavaca uspe da preokrene ukupan rezultat u svoju korist u drugom kolu će igrati protiv Tirane.

Fljamurtari je na stadionu "Pod Goricom" pred četiri hiljada gledalaca slavio sa 3:1 golovima Šehaja u 23. minutu, autogolom Radunovića u 63. i pogotkom Sahaja iz penala u 65. minutu. Jedini gol za Budućnost postigao je Boškovia u 53. minutu

Rad je u svojoj prvoj evropskoj utakmici posle 22 godine deklasirao nedorasli Tre Pene sa 6:0 i praktično obezbedio plasman u drugo kolo u kome ga čeka Olimpijakos iz Volosa.