LE: Rad završio posao

Fudbaleri Rada praktično su se plasirali u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope pošto su bili ubedljivi u prvom meču sa predstavnikom San Marina.

AKIzvor: B92 Srbija

“Građevinari” u svojoj prvoj evropskoj utakmici posle 22 godine deklasirali nedorasli Tre Pene sa 6:0 pa bi revanš meč 7. jula trebalo da bude samo formalnost.

Rad je sve završio već u prvom poluvremenu sa četiri gola, a u nastavku je dodao još dva iako je od 53. minuta imao igrača više na terenu. Dvostruki strelci bili su Stanojević i Kojić, a strelci su bili još Mrkela i Pršo.

Tim sa Banjice već može da se okrene narednom rivalu, a u drugoj rundi kvalifikacija čeka ga grčki predstavnik Olimpijakos iz Volosa.

Kao što se i očekivalo Rad je lagano savladao poluprofesionalni klub iz San Marina, a da rival nema šta da traži protiv “građevinara“ potvrđeno je za samo 13 minuta.

Već u šestom Marko Stanojević je realizovao penal za početnu prednost. Simone Valentini je u svom kaznenom prostoru napravio prekršaj nad Nemanjom Kojićem, a Stanojević je, iz drugog puta, realizovao penal. Prvi udarac sa "bele tačke" sudija je poništio jer je Stanojević krenuo, pa stao i tek onda šutirao, što nije u skladu sa pravilima.

Tri minute kasnije Nemanja Kojić je duplirao vođstvo. Kojić je šutirao sa 12 metara, a lopta pogodila stativu, pa leđa golmana Federika Valentinija i završila u mreži.

Katastrofu rivala najavio je svojim drugim golom Stanojević u 13. minutu. Već u 13. minutu bilo je 3:0 za Rad, a strelac je bio Stanojević, čiji jak i precizan šut sa ivice kaznenog prostora golman Tre Pene nije uspeo da zaustavi.

Nadmoć na terenu Rad je potvrdio i u 24. minutu kada je Andrej Mrkela pogodio za 4:0. Mladi napadač je dobrim udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio levi ugao gola gostiju.

Beograđani su i početak drugog poluvremena počeli furiozno, a u 48. minutu Kojić je iskoristio lošu intervenciju odbrane gostiju i nogom "ćušnuo" loptu pored čuvara mreže.

U 53. minutu dogodila se situacija koja se retko viđa na ozbiljnim evropskim utakmicama, pošto je fudbaler gostiju Manuel Frančeskini za samo minut zaradio dva žuta kartona i isključenje.

Sjajan povratak Rada na evropsku scenu posle 22 godine zaokružio je Milan Pršo, koji je u 66. minutu posle solo prodora postavio konačan rezultat.

Rad je igrao u znatno drugačijem sastavu od onog koji je završio najuspešniju sezonu u prethodne 22 godine jer je nastupio bez četiri standardna igrača.

Branislav Jovanović i Predrag Luka se još uvek oporavljaju od povreda, dok su Banjicu tokom leta napustili prvi golman Milan Borjan koji je otišao u Tursku (Sivas) i napadač Vladimir Jovančić koji je sad centarfor šampiona Partizana.

Slavko Petrovića, koji je ekipu preuzeo po završetku sezone, igrao je kao što je i obećao sa tri napadača: Danilović - Pantić, Leković, Pajović, Mitrović - Milivojević (Raspopović 79'), Stanojević, Pršo - Mrkela, Andrić (Malbašić 74'), Kojić (Varga 62').

Meč na stadionu Obilića posmatralo je oko 1.500 navijača Rada.

CZ: Očekivana odluka FSS

Crvena zvezda očekivala je da Izvršni odbor FSS odbije predlog za raspisivanje vanrednih izbora i istakla da će nastaviti bitku za promene u srpskom fudbalu.

Fudbal četvrtak 30.06. 19:10 Komentara: 26

Đorđić u Blekpulu

Bivši fudbaler Crvene zvezde i Mančester junajteda Bojan Đorđić potpisao je dvogodišnji ugovor sa prošlosezonskim premijerligašem ekipom Blekpula.

Fudbal četvrtak 30.06. 19:45 Komentara: 6

Ronaldinjo kao nekada

Jedan od najboljih fudbalera današnjice Brazilac Ronaldinjo pokazao je da još nije za "staro gvožđe", na meču sa Amerikom, kada je postigao dva gola.

Fudbal četvrtak 30.06. 13:20 Komentara: 13