Petak, 20.05.2011.

21:37

Srpski strelci na Svetskom kupu

Ivana Maksimović, mlada reprezentativka Novog Beograda osvojila je 59. mesto u gađanju vazdušnom puškom na Svetskom kupu u Firt Beningu u SAD.

Maksimovićeva je imala rezultat od 392 kruga (96, 99, 97, 100).

U konkurenciji 105 takmičarki, druga srpska predstavnica Andrea Arsović zauzela je 80. poziciju sa 389 krugova (100, 96, 96, 97).

Pobedila je Kineskinja Siling Ji sa 502 kruga posle raspucavavanja jer je i Nemica Sonja Fajlšifter imala isti finalni rezultat. U osnovnom delu Kineskinja je imala 398 a Nemica 399 krugova, ali je Siling Ji sjajno gađala finale (104) i finalnu trku završila na prvom mestu. Dodatnom 11. dijabolom, kineska takmičarka je bila preciznija- 10,3 Nemica je „ubila“ 10,2 kruga i titula je otišla u Kinu.

Bronzanu medalju osvojila je Italijanka Petra Zublang sa 501,8 (399) krugova. Finale je bilo kvalitetno jer su četiri takmičarke su imale po 399 krugova (krug manje od svetskog rekorda), jedna 398 i tri 397 krugova...

U gađanju MK puškom trostav, Nemanja Mirosavljev je bio 12. sa 1.170 krugova. Pobedio je Kinez Ćinan Žu i osvojio 23. medalju u 24 učešća na turnirima Svetskog kupa! Olimpijske vize osvojili su trećeplasirani Simon Bejeler (Švajcarska) i osmoplasirani Aleksej Klimov iz Rusije.

Olimpijske vize u gađanju MK pištoljem za žene pripale su drugoplasiranoj Otrijad Gundegma iz Mongolije i trećeplasiranoj Rahi Sarnobat iz Kine.