Subota, 30.04.2011.

18:36

PL: Čelsi slavio u gradskom derbiju

U poslednjoj utakmici subotnjeg programa u okviru 35. kola Premijer lige Čelsi je na Stamford Bridžu u gradskom derbiju pobedio Totenhem sa 2:1.

Gosti su poveli fenomenalnim golom Brazilca Sandra u 19. minutu. Lampard je izjednačio posle katastrofalne greške golmana Gomeša u poslednjem minutu prvog poluvremena.

Pobedonosni gol za Čelsi postigao je Kalu u 89. minutu. U derbiju kola u nedelju Arsenal u Londonu dočekuje vodeći Mančester junajted.

Prvim golom Brazilca Sandra u Engleskoj Totenhem je poveo u 19. minutu. Posle kratkog pasa Van der Varta Sandro je fenomenalno šutirao sa 20ak metara od gola i savladao nemoćnog Čeha.

Posle nova neverovatne greške golmana Totenhema Eurelija Gomeša Čelsi je stigao do izjednačenja u idealnom trenutku. Brazilac na golu Totenhema je posle šuta Lamparda ispustio loptu, ona mu je prošla kroz noge i otkotrljala se ka golu. Ipak Gomeš je uspeo da je zaustavi kada je ono već skoro celim obimom prešla gol liniju. Sudija Mariner je priznao gol Lampardu.

Gol koji ostavlja Čelsi u borbi za titulu postigao je Salomon Kalu u 88. minutu posle gužve u šesnaestercu i prethodnog šuta Drogbe. Branislav Ivanović je odigrao ceo meč na poziciji desnog beka, a u 38. minutu je dobio žuti karton.

Blekpul je na Blumfild roudu dočekao finalistu FA kupa Stouk siti, ali Čarli Adam, Kembel i njihovi saigrači nisu uspeli da postignu gol i savladaju Asmira Begovića.

Vigan je poveo protiv Evertona golom N`Zogbie u 21. minutu, Arteta petnaest minuta kasnije nije relizovao penal, ali je odlični Lejton Bejns u 78. minutu bio precizan sa bele tačke.

Fulam je posle ubedljive pobede od 3:0 nad Bolton pre tri dana istim rezultatom pobedio i Sanderlend na Stadionu svetlosti. Strelci u meču sa Boltonom, Klint Dempsi i Brede Hangeland, nisu igrali, ali je Kakuta bio strelac i asistent, a Sajmon Dejvis dvostruki strelac u tek drugoj pobedi za Fulam u gostima ove sezone.

Fudbaleri Vest Bromviča slavili su u lokalnom derbiju protiv Aston Vile sa 2:1, a pobedu domaćem timu, koji je od 63. minuta igrao sa igračem manje zbog isključenja Pola Šarnera, doneo je Jusuf Mulumbu golom u 84. minutu.

Gosti poveli već u četvrtom minutu posle autogola Abdulaja Meitea, a izjednačio je Peter Odemvinge u 60. minutu meča.

Za razliku od Vigana i Blekpula, Blekburn je golom defanzivca Olsona pobedio Bolton i osvojio važna tri boda u borbi za opstanak. U derbiju subotnjeg programa Premijer lige Čelsi dočekuje Totenhem.