Subota, 09.04.2011.

17:35

BL: Borusiji bod, pobeda Šalkea

Lider na tabeli Bundeslige Borusija iz Dortmunda golom Jakuba Blaščikovskog u poslednjem minutu meča osvojila je bod u Hambrugu.

Domaćini su poveli golom Ruda van Nistelroja iz penala od 39. minutu meča, ali su poslednjih desetak minuta igrali sa igračem manje, posle isključenja Ben Hatire.

Šalke je posle fantastične pobede nad Interom u Ligi šampiona golom Hurada u 76 minutu pobedio Volfsburg koji je ostao na 16. mestu na tabeli sa samo 28 osvojenih bodova.

Najviše golova bilo je u Frajburgu. Hofenhajm je golovima Ibiševića i Babela vodili sa 2:1 posle prvih 45 minuta, ali su domaćini u drugom poluvremenu preokrenuli rezultat i zabeležili osmu pobedu na svom terenu u prvenstvu.

Bajern je gostovao Nirnbergu i vodio već od petog minuta golom Tomasa Milera posle dodavanja Robena, ipak domaćin je golom Eiglera sredinom drugog poluvremena došao do boda.

Hanover je golovima Konana i Pinta savladao Majnc. Štutgart je ponovo razočarao svoje navijače u meču sa Kajzerslauternom. Gosti su poveli golom Lakića u 17. minutu. "Švabe" su izjednačile golom Zdravka Kuzmanovića iz penala devet minuta kasnije kasnije. Pogrebnjak je šest minuta pre kraja prvog dela igre doveo Štutgart u vođstvo.

Ipak gostii su sjajno odigrali drugo poluvreme i golovima Hofera, Lakića i Rivića slavili sa 4:2.