Subota, 09.04.2011.

16:36

Eveton ubedljiv u Vulverhemptonu

Fudbaleri Evertona danas su u gostima ubedljivo savladali Vulverhempton sa 3:0 u prvoj utakmici 32. kola prvenstva Engleske.

Ovim trijumfom tim Dejvida Mojesa je sa;uvao teoretske šanse za plasman u evropska takmičenja sledeće sezone.

Gosti su poveli golom Džermejna Bekforda u 21. minutu, a strelac drugog pogotka za Everton bio je Fil Nevil u 39. minutu.

Konačan rezultat postavio je Dinar Biljaletdinov u poslednjem minutu prvog poluvremena.

Reprezentativac Srbije i član Vulverhemptona Nenad Milijaš ušao je u igru u 76. minutu umesto Adlena Guedure.

Vulverhemptonu je ovo bio drugi uzastopni neuspeh u prvenstvu, dok je Everton zabeležio šesti uzastopni meč bez poraza.