Subota, 09.04.2011.

15:26

JSL: Domaćini sigurni, BSK raspucan

U subotu je odigrano prvih pet utakmica 21. kola Jelen Superlige. Četiri meča dobili su domaćini, a jedan gosti.

Najubedljiviji trijumf ostvario je BSK koji je na svom terenu slavio protiv Inđije sa 4:0. Siguran trijumf ostvarila je i Vojvodina protiv Slobode Sevojno, bilo je 3:1.

Preostale tri utakmice završene su rezultatom 1:0. Borac je u Čačku savladao kulski Hajduk, pobedu na svom terenu zabeležila je i ekipa Smedereva protiv Metalca, dok je jedini trijumf u gostima ostvario Javor protiv Jagodine.

Fudbaleri Vojvodine odigrali su i treći duel protiv Slobode Sevojno u poslednjih mesec dana, i zabeležili su i treću pobedu posle dva trijumfa u Kupu.

Ovoga puta bilo im je najteže pošto su gosti poveli preko Šunjevarića u 19. minutu. Četiri minuta pred poluvreme važan gol postigao je Nikola Lazetić, a u nastavku je tim Zorana Milinkovića za četiri minuta završio sav posao. U 55. minutu gol je postigao Katai, a u 59. konačan rezultat postavio je Branislav Trajković.

Drugu pobedu za redom zabeležio je BSK koji je napravio veliki korak ka opstanku u ligi. Nakon minimalca protiv Jagodine u prošlom kolu, ekipa Milenka Kikovića je ovoga puta bila ubedljiva protiv Inđije.

Heroj domaćih bio je trostruki strelac bio je Enver Alivodić, dok je četvrti gol postigao Marko Bošković.

Izuzetno važnu pobedu zabeležila je ekipa Borca iz Čačka koja je kod kuće je pobedila kulski Hajduk sa 1:0. Pobedu domaćinu doneo je Jovan Damjanović pogotkom u 64. minutu.

Istim rezultatom ivanjički Javor je savladao domaću Jagodinu, a strelac za gostujući tim bio je odbrambeni igrač Marko Milovanović u 62. minutu. Jedan gol bio je dovoljan i ekipi Smedereva da na svom terenu pobedi Metalac, a mrežu je zatresao Slaviša Stojanović u 89. minutu.