Četvrtak, 03.03.2011.

23:48

"Sedmica" Reala, het-trik Ronalda

Real Madrid ponovo je dokazao da je najdominantniji domaćin u Evropi. “Kraljevski klub” pregazio je Malagu sa 7:0 u poslednjem meču 26. kolu Primere.

Het-trik na "Bernabeu" postigao je Kristijano Ronaldo, i tu u drugom poluvremenu, dva gola dao je Karim Benzema, a po jedan Anhel di Marija i Marselo.

U meču koji je odigran ranije, poslednjeplasirana Almerija je sa igračem više osvojila samo bod protiv Rasinga iz Santandera.

Real Madrid je protiv nesrećne Malage podigao samopouzdanje koje će mu biti od suštinske važnosti u pokušaju da stigne Barselonu.

Real je na “Santjago Bernabeu” poveo u 27. minutu preko Karima Benzeme kojem je asistirao Ćabi Alonso. Samo osam minuta kasnije Marselo je namestio gol Anhelu Di Mariji, a Argentinac se Brazilcu revanširao u poslednjem minutu prvog poluvremena za 3:0.

Debakl Malage najavio je Kristijano Ronaldo u šestom minutu nastavka posle akcije Mesuta Ozila.

Da će možda i da isplati novac koji je Rela dao za njegov transfer 2008. godine, najavio je svojim drugim golom na meču Benzema u 62. minutu, a šest minuta kasnije takođe drugi gol postigao je Ronaldo, koji je realizovao penal zbog kojeg je Manolo Gaspar isključen iz igre.

Portugalac je agoniju gostiju okončao posle saradnje sa Kanalesom u 77. minutu postigavši het-trik kojim je stigao do 28. u šampionatu i time prestigao Lionela Mesija na prvom mestu liste strelaca. Argentinac je 27 puta bio strelac.

Almerija nije uspela da pobegne sa poslednjeg mesta iako je više od 70 minuta igrala sa igračem više protiv Rasinga. Gosti iz Santandera ostali su sa deset igrača na terenu u 17. minutu zbog isključenja Ernikea, ali su ipak poveli pogotkom Kolse u 37. minutu. Bod domaćinu doneo je Krusat polovinom drugog dela meča.