Nedelja, 13.02.2011.

20:44

PL: Bolton slavio protiv Evertona

Fudbaleri Boltona pobedili su na svom terenu Everton rezultatom 2:0 u pretposlednjem meču 27. kola Premijer lige.

Zahvaljujući tom trijumfu Bolton je zadržao osmo mesto na tabeli, dok je klub iz Liverpula posle osmog poraza ove sezone odmah iznad zone ispadanja.

Pobedu Boltonu doneli su Geri Kejhil i Danijel Staridž, kojem je to bio treći gol na trećem meču za Troterse, pošto je u zimskom prelaznom roku stigao iz Čelsija.

Kejhil je mrežu Evertona zatresao u desetom minutu, dok je Staridž konačan rezultat postavio u 67. minutu. Ekipa Ovena Kojla je zaslužila trijumf jer je tokom većeg dela utakmice pokazala bolju igru, ali je Everton imao šanse da ih ugrozi, ali u tome nije uspeo.

Bolton sada ima bod manje od Sanderlenda na osmom mestu, dok je Everton 13. sa tri boda više od timova koji se nalaze u zoni ispadanja.

Većina mečeva 27. kola Premijer lige odigrano je u subotu, dok je poslednji na programu u ponedeljak od 21 čas, kada Čelsi u gradskom derbiju gostuje Fulamu.|