Nedelja, 13.02.2011.

17:34

Serija A: Juventus pobedio šampiona

Fudbaleri Juventusa pobedili su milanski Inter sa 1:0 u poslednjoj utakmici 25. kola Serije A.

Trijumf na “San Siru” Juventusu je doneo Alesandro Matri u 30. minutu, koji je realizovao prvu i jednu priliku svoje ekipe u prvom poluvremenu.

Akcija je krenula od srpskog reprezentativca Miloša Krasića, koji je dodao Frederiku Sorensenu, posle čijeg centaršuta je Matri zatresao mrežu aktuelnog šampiona Italije i Evrope.

Juventus je u nastavku meča imao prilike da poveća prednost, ali Matri nije uspeo da iskoristi drugu svoju drugu šansu za gol. Inter je u finišu meča bio agresivniji, ali Đanpaolo Pacini, Vesli Snajder, a potom ni Samjuel Eto nisu uspeli da savladaju Đanluiđija Bufona. U dresu Intera na tom meču zbog povrede nije bio kapiten srpskog nacionalnog tima Dejana Stanković.

U nedelju popodne odigrano je još šest mečeva kola, a pobede su ostvarili Lacio, Kaljari, Katanija, Udineze i Sampdorija, a jedan meč završen je bez golova.

Fudbaleri Lacija savladali su u gostima Brešu sa 2:0 u 25. kolu prvenstva Italije, Udineze je ubedljivo savladao domaću Čezenu sa 3:0, dok je Palermo kod kuće izgubio od Fiorentine sa 4:2.

Lacio je u Breši došao do 13. prvenstvene pobede golovima Alvara Gonsalesa u 17. i Libora Kozaka u 58. minutu.

Udineze je do trijumfa protiv pretposlednje Čezene, kao što se i očekivalo, došla do pobede bez većih problema. Dvostruki strelac bio je Antonio di Natale u 41. i 75. minutu, a jedan gol dao je Gohan Inler u 69. minutu.

Poslednjeplasirani Bari na svom terenu je odigrao bez golova protiv Đenoe, a u gostujućem sastavu Boško Janković odigrao je poslednjih sedam minuta.

Sampdorija kod kuće bila bolja od ekipe Bolonje sa 3:1. Golove za domaćina postigli su Palombo, Gastadelo i Makarone, dok je jdini strelac za Bolonju bio Paponi.

U ranije odigranom meču Fiorentina je savladala Palermo u gostima sa 4:2.