Subota, 12.02.2011.

20:47

Milan ubedljiv, Kavani srušio Romu

U prvoj utakmici 25. kola Serije A Milan je golovima Sedorfa, Kasana i Robinja sa 4:0 deklasirao Parmu.

Napoli je na Olimpiku savladao Romu sa 2:0, a oba gola postigao je Urugvajac Kavani. Prvi gol postigao je iz penala u 50. minutu, a drugi sedam minuta pre kraja susreta.

Lider na tabeli Milan poveo je golom Sedorfa u osmom minutu posle dodavanja Ibrahimovića. Na 2:0 povisio je Kasano devet minuta kasnije posle dodavanja Gatuza.

Treći i četvrti gol postigao je Brazilac Robinjo,a kod oba gola asistitrao mu je Antonio Kasano. Robinjo je golove postigao za četiri minuta. Milan u utorak 15. februara igra sa Totenhemom u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

U nedelju je na programu derbi između Juventusa i Intera a desno krilo „stare dame“ Miloš Krasić veruje da je Milan ipak glavni favorit za titulu.

“Naravno da je Milan favorit za titulu, ali i Inter u poslednjih nekolika kola u dobroj formi. Da bi smo pobedili „neroazure“ moramo da igramo kao tim, da svaki pojedinac bude podređen timu. Nemam strah od Intera i verujem u pobedu ako budemo igrali kao tim“. izjavio je Krasić.

Miloš Krasić je u sredu na prijateljskom meču između Izraela i Srbije prvi put u karijeri nosio kapitensku traku u reprezentativnom dresu.