Nedelja, 06.02.2011.

17:05

Kiks Milana, goleada na Meaci

Fudbaleri Milana odigrali su nerešeno 1:1 sa Đenoom u gostima u 24. kolu Serije A, pa im se Napoli trijumfom nad Čezenom 2:0 približio na tri boda zaostatka.

Izvor: SO

Autor: SO

U derbiju kola Inter je pobedio Romu sa 5:3, dva gola dao je Eto, pa su 'nerazuri' sada treći sa pet bodova i mečom manje od Milana.

U prvom nedeljnom meču Bolonja je pobedila Kataniju sa 1:0, a Parma i Fiorentina podelili su plen (1:1). Lacio je kod kuće remizirao sa Kjevom 1:1, Breša je sa 2:0 dobila Bari, a Palermo je savladao Leče u gostima sa 4:2.

Napoli je podno Vezuva stigao do 14. ligaškog trijumfa – 23-godišnji Edinson Kavani doveo je domaće u vođstvo u 13. minutu, a u završnici meča Sosa je potvrdio vrlo važan trijumf ekipe iz Napulja.

Činilo se da će Milan uspeti da slavi na neugodnom gostovanju u Đenovi kada je posle maestralne asistencije Ibrahimovića Alešandre Pato smireno primio loptu i zatresao mrežu. Ipak, krajem prvog poluvremana Antonio Floro Flores, koji je u januaru došao na pozjamicu iz Udinezea, izjednačio je rezultat i postavio konačni rezultat.

Srpski fudbaler Boško Janković nije bio ni na klupi domaćeg tima, baš kao ni Ivan Radovanović u trijumfu Bolonje nad Katanijom.

Palermo je dva puta gubio od Lečea, ali je u periodu 57-62. minuta postigao tri gola i rešio pitanje pobednika. Havijer Pastore je u 57. minutu izjednačio na 2:2 posle dodavanja Iličića, preokrenuo je Ernandes, a zatim je Pastore uzvratio asistencijom Josipu Iličiću za konačnih 4:2.

Parma i Fiorentina odigrali su 1:1 poveli su domaći golom novog pojačanja Amaurija, a bod 'violi' doneo je Gaetano D'agostino iz penala početkom drugog poluvremena. Adem Ljajić nije bio u protokolu.

Inter je rano poveo, a strelac je bio povratnik u tim Vesli Snajder, koji je preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca savladao Bertanjolija.

Izjednačio je Fabio Simplisio, koji je iskoristio centaršut Kasetija i klizećim startom uspeo da sprovede loptu u gol. U 35. minutu Eto je prevario Risea i poslao loptu ispod Bertanjolija za novo vođstvo domaćih, a početkom drugog poluvremena Budiso je napravio penal prekršajem nad Pacinijem.

Argentinac je zbog toga dobio crveni karton, a sigurni izvođač bio je Eto – 3:1.

Posle gola Tijaga Mote činilo se da je sve gotovo, ali Roma i sa igračem manje uspeva da smanji rezultat pogocima Vučinića i Lorije. Ipak, Esteban Kambijaso je u samoj završnici potvrdio pobedu Intera. Srpski reprezentativac Dejan Stanković zbog povrede nije igrao za branioca titule.