Nedelja, 06.02.2011.

16:28

Liverpul srušio Čelsi, gol Žigića

Fudbaleri Birmingema pobedili su Vest Hem u gostima sa 1:0 u 26. kolu Premijer lige, a jedini gol na meču dao je srpski napadač Nikola Žigić u 66. minutu.

Izvor: SO

Autor: SO

Larson je izveo slobodni udarac sa leve strane, a Žigić je bio najviši u skoku i sa 3m smestio loptu u bliži ugao gola Roberta Grina.

U derbiju kola Liverpul je na Stamford bridžu savladao Čelsi sa 1:0 golom Raula Meireleša u 69. minutu – Džerard je centrirao sa desne strane, lopta je prošla između Čeha i Ivanovića, a Portugalac ju je sproveo u mrežu.

Porazom od Liverpula ambicije Čelsija da odbrani titulu prvaka dalekosuod ostvarivanja jer ’Plavci’ imaju deset bodova zaostatka u odnosu na prvoplasirani Mančester Junajted.

Željno se iščekivao debi Fernanda Toresa u duelu sa bivšim klubom, ali Španac za 65 minuta u igri nije ništa pokazao, pa ga je zamenio Salomon Kalu.

Tokom najvećeg dela meča Čelsi je imao inicijativu i držao loptu u nogama, ali je odbrana ’Crvenih’ delovala besprekorno i nije dozvolila domaćima da stvore stopostotnu šansu.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu propustio je Maksi Rodriges – Džerard je ubacio loptu sa leve strane, a Argentinac je sa 3m pogodio prečku iako je ispred sebe imao nečuvan gol.

Čelsi je pretio posle prekida ili udarcima iz daljine, a odlučujući momenat dogodio se u 69. minutu – Džerard je centrirao, Kujt je zbunio Čeha i Ivanovića, pa je lopta prošla između njih, a na drugoj stativi dočekao ju je Raul Meireleš i levom nogom smestio u mrežu.

Najbolju šansu za izjednačenje Čelsi je imao preko Malude u 73. minutu, ali je udarac Francuza iskosa sa leve strane odbranio Reina.

Do kraja meča ’Plavci’ su dva puta tražili jedanaesterac – prvi put posle igranja rukom u šesnaestercu Lukaša Leive u 81. minutu, a drugi jer je Džonson odgurnuo Ivanovića u nadoknadi vremena. Ipak, sudija Mariner nijednom se nije odlučio da pokaže na ’belu tačku’.

U prvom poluvremenu meča na Apton parku ’čekićari’ su bili bolji rival, a najbolje šanse propustili su Obina, Pikion i Nobl, a u završnici prvog dela igre domaći su tražili penal nakon što je lopta udarila Ridžvela u ruku. Ipak, sudija je procenio da namere nije bilo.

Gosti iz Birmingema zaigrali su bolje u drugom poluvremenu, a Nikola Žigić je pre gola promašio jednu solidnu priliku. Ipak, srpski reprezentativac iskupio se u 66. minutu i doneo vođstvo svom timu četvrtim ligaškim pogotkom.

Žigićev gol bio je 42. u ovoj rundi Premijeršipa, čime je oboren prethodni rekord iz sezone 1995/1996.

U poslednjih 15-ak minuta domaći su vršili pritisak, Foster je blistao na golu, a najbolje šanse nisu realizovali Da Košta i Ba.

Birmingem je tako došao do pete pobede u prvenstvu i pobegao je iz zone ispadanja, sada je na 16. mestu sa 27 bodova, dok je Vest Hem 19. sa 24 boda.