Sreda, 19.01.2011.

23:56

Romi 'klasiko', Sampdorija u osam

Milan i Bari igraju u četvrtak a plasman u četvrtfinale Kupa Italije obezbedili su u sredu Roma i Sampdorija.

Rimljani su u gradskom derbiju bili bolji od Lacija (2:1), dok je Sampdorija posle jedanaesteraca eliminisala Udineze, (7:6, 2:2, 1:1).

Plasman među osam najboljih u Kupu Italije ranije su obezbedili i Inter, Juventus, Parma, Palermo i Napoli.

Na 'Olimpiku' je viđeno slabo prvo poluvreme, u nastavku dosta uzbuđenja.

Borijelo je u osmom minutu nastavka 'sa kreča' doveo Romu u vođstvo, samo četiri minuta kasnije na identičan način izjednačio je Ernandes. Gol odluke postigao je Simplisio u 76. minutu.

Neverovatna utakmica igrana je u Đenovi.

Sampdorija je preko Makede došla u vođstvo u 32. minutu, u 90. minutu Isla je Udinezeu doneo produžetke. U dodatnih pola sata prednost rano stiče gost, golom Denisa ali Sampdorija sa čovekom manje zbog isključenja Desene stiže do izjendačenja iz jedanaesterca u 108. minutu. Siguran je bio Pacini. Iako su 'crno-beli' iz Udina imali par sjajnih akcija i lepih prilika završeno je rezultatom 2:2 pa su izvođeni jedanaesterci.

Rezervni golman Sampdorije Da Kosta 'skinuo je' dva penala, dovoljno za pobedu svog tima.