Subota, 15.01.2011.

22:38

Magija Intera, bez golova u Napulju

U prva dva meča 20. kola italijanske Serije A šampion Inter je sa 4:1 deklasirao Bolonju, dok su Napoli i Fiorentina igrali bez golova.

Prvi gol za Inter na "Đuzepe Meaci" postigao je kapiten reprezentacije Srbije Dejan Stanković, potom je pogodio i Dijego Milito, a sve je rešio Samjuel Eto sa dva gola u drugom delu.

Drugpolasirani Napoli nije uspeo da ponovo predstavu iz prošlog kola kada je deklasirao Juventus, pa je bod iz Napulja odneo Siniša Mihajlović.

Inter je poveo u 20. minutu kada je Dejan Stanković iskoristio pas Etoa i nepažnju linijskog sudije te iako je bio u ofsajdu savladao Viviana i tako zaključio uspešan golgeterski dan srpskih reprezentativaca (Engleska i Grčka).

Deset minuta kasnije Dijego Milito je pogodio posle dodavanja Tijaga Mote, a u drugom poluvremenu svoj šou imao je Samjuel Eto.

Prvo je u 63. minutu posle sjajnog duplog pasa sa Militom i pete Argentinca pogodio dalji ugao za 3:0, a onda je desetak minuta kasnije Vivijana savladao i iz slobodnog udarca. Gosti su samo preko Himenesa u 77. minutu ublažili poraz.