Subota, 15.01.2011.

18:52

Pantelić spasao Olimpijakos

Fudbaleri Olimpijakosa pobedili su Panseraikos na svom terenu sa 4:2, u 18. kolu grčkog šampionata.

Dva gola za pirejske ’crveno-bele’ postigao je srpski reprezentativac Marko Pantelić.

Nekadašnji kapiten Crvene zvezde prvo je doveo svoj timu do prednosti u 52. minutu, a onda je pet minuta pre kraja i prelomio meč pošto je bio strelac za 3:2.

U međuvremenu gosti su preokrenuli golovima Georgiadisa u 65. i 67. minutu, a izjednačio je Albert Riera u 70. iz penala. Nekadašnji prvotimac Liverpula postigao je u poslednjem minutu i četvrti gol za Olimpijakos.

Pirejci sada na vrhu tabele imaju osam bodova i meč više od prvog pratioca i najvećeg rivala Panatinaikosa.

Jedan od najzaslužnijih za odlična izdanja Olimpijakosa u poslednje vreme je i Marko Pantelić koji je na tri meča u Novoj godini tri puta bio strelac i dva puta asistent. Pantelić je u dosadašnjem delu sezone na 12 mečeva postigao sedam golova, iako početkom sezone nije bio starter kod trenera Ernesta Valverdea.