Subota, 15.01.2011.

18:05

Bane spasao Anćelotija, Siti lider

U prvih pet mečeva 23. kola Premijer lige postignuto je 18 golova, a strelci su bili Branislav Ivanović i Nenad Milijaš.

Ivanović je golom i asistenciom pomogao Čelsiju da savlada Blekburn 2:0, dok je Milijaš bio strelac prvog gola za Vulverhempton u porazu od Mančester sitija od 4:3.

U sjajnoj završnici Piter Odemvingi je doneo pobedu VBA nad Blekpulom (3:2), Stouk je sa 2:0 lagano savladao Bolton, dok su Vigan i Fulam podelili bodove (1:1). U londonskom derbiju Arsenal je bio ubedljiv protiv Vest Hema sa 3:0.

Mančester siti će bar do nedelje popodne biti lider Premijer lige posle trijumfa nad Vulverhemptonom od 4:3. Nenad Milijaš doneo je prednosti gostima u 12. minutu, međutim, "građani" su do 66. minuta preokrenuli na 4:1. Dva gola postigla su braća Ture, Kolo i Jaja, a dva Karlos Tevez. Kod drugog mu je asistirao debitant Edin Džeko koji ipak nije uspeo da se upiše u strelce. Posle drugo gola Argentinca Vulvsi su brzo smanjili na 4:2 golom Dojla iz penala, a neočekivano uzbudljivu završnicu obezbedio je Ronald Zubar u 86. minutu. Siti je ipak sačuvao mrežu i prestigao gradskog rivala na vrhu tabele sa bodom prednosti, ali i tri meča više. Bila je ovo 13 uzastopna pobeda Sitija na svom terenu kada gol postigne Tevez.

Karlo Anćeloti više ne sme da gubi bodove ukoliko želi da sačuvao posao u Čelsiju, a u 23. kolu u tome mu je pomogao Bane Ivanović. "Plavci" su se mučili da zatresu mrežu Blekburna sve do 57. minuta kada je srpski reprezentativac posle kornera sa leve strane došao do lopte na drugoj stativi i uz malo sreće savladao Robinsona. Da gosti ne prirede novi šok na "Stamford Bridžu" pobrinuo se ponovo Bane, posle njegovog skoka glavom i dobrog udarca Nikolas Anelka je okrznuo loptu i postigao drugi gol za Čelsi koji sada ima 38 bodova.

Najviše golova posle "Istlandsa" postignuto je u Birmingemu. Vest Bromvič i Blekpul su odigrali sjajan meč sa pet pogodaka. Dejvid Vonan je u 11. minutu doneo prednost gostima, ali su Piter Odemvingi u 38. i Morison u 52. obezbedili preokret za VBA. Deset minuta pre kraja Tejlor-Flečer je izjednačio rezultat, ali je Nigerijac Odemvingi ponovo bio heroj Vest Broma i tri minute pre kraja doneo sva tri boda svom timu.

U poslednjem meču dana Arsenal je lagano osvojio tri boda na "Apton parku". Već u 13. minutu Robin Van Persi je savladao Grina i najavio 11. poraz "čekićara". Krajem prvog poluvremena Tio Volkot je iskoristio sjajnu asistenciju Holanđanina i duplirao prednost Arsenala, a drugi gol na meču Van Persi je postigao sa bele tačke u 77. minutu pošto je u kaznenom prostoru Vest Hema oboren Volkot.