Subota, 15.01.2011.

17:38

Kiks Bajerna, bude se Verder, Švabe

Nastavljano je takmičenje u Bundesligi, a rezultati mečeva odigranih u subotu potpuno su išli na ruku lideru Burusiji koja je u petak savladala Bajer.

Šampion Bajern je remizirao u Volfsburgu 1:1 iako je do 86. minuta imao prednost. Drugoplasirani Majnc poražen je 1:0 od Štutgarta koji se vraća u borbu za opstanak.

Bitnu pobedu ostvario je i Verder koji je golom u 90. minutu slavio protiv Hofenhajma 2:1, Menhengladbah je slavio u Nirnbergu (1:0), a nerešeno je bilo između Sankt Paulija i Frajburga (2:2).

U drugom delu sezone očekivalo se da Bajern konačno uđe u seriju pobeda i bude najozbiljnija pretnja Dortmundu u borbi za titulu, međutim, u duelu dva poslednja šampiona nije bilo pobednika. Tomas Miler doneo je prednost Bavarcima u Volfsburgu već u sedmom minutu, ali iako su ostali bez najboljeg igrača i strelca, "vukovi" ipak nisu toliko ranjivi pa su golom Ritera četiri minute pre kraja osvojili bod.

U prvom kolu drugog dela sezone verovatno su se najviše radovali razočarani navijači Verdera i Štutgarta. Tim iz Bremena je sa 2:1 savladao Hofenhajm u uzbudljivom finišu. Verder je poveo u 36. minutu golom Pizara, a samo tri minute pre kraja izjednačio je Vučkević. Ipak, u sudijskom vremenu Frings je spasao Verder novog razočaranja.

Štutgart je u najlošijoj situaciji u poslednjih nekoliko sezona, nalazi se u zoni ispadanja, ali je najavio promene pred proleće. Golom Harnika 11 minuta pre kraja "Švabe" su savladale drugoplasirani Majnc, izjednačile se sa Kelnom i pomogle Borusiji iz Dortmunda da povećaju prednost nad pratiocima na 13 bodova. Zdravko Kuzmanović odigrao je svih 90 minuta.

U poslednjem meču dana, u derbiju kola, Hamburger SV je golom Ruda Van Nistelroja savladao kao gost Šalke u Gelzenkirhenu. Ceo meč odigrao je Gojko Kačar.