Gol Krasića u pobedi Juventusa

Fudbaleri Juventusa plasirali su se u četvrtfinale Kupa Italije, pošto su na svom stadionu pobedili Kataniju sa 2:0 (1:0).

SOIzvor: B92 Italija

Srpski reprezentativac postigao je vodeći gol za ’Staru damu’ u 35. minutu, pošto je posle centaršuta Del Pjera volejom sa 5m iskosa sa desne strane pogodio mrežu

Drugi pogodak delo je 27-godišnjeg Simonea Pepea, koji je iskoristio asistenciju Kjelinija i već u 54. minutu rešio pitanje pobednika. U utakmicama odigranim u sredu Palermo je dobio Kjevo, a Inter je bio bolji od Đenoe.

Juventus, devetostruki osvajač Kupa, u potpunosti je nadigrao tim sa Sicilije i tako prekinuo neugodni niz od dva uzastopna ubedljiva poraza – od Parme 4:1 i Napolija 3:0.

Doduše, Katanija je u poslednjih 15-ak minuta nekoliko puta ozbiljno zapretila, ali nije uspela da savlada Bufona.

Trofej Kupa Italije brani Inter, koji je u prošlogodišnjem finalu pobedio Romu sa 1:0.

Kazna za selektora Katara

Organizatori Kupa Azije saopštili su da su kaznili selektora Katara Bruna Mecua sa 2.000 dolara pošto je odbio da da izjavu posle meča sa Uzbekistanom.

Fudbal četvrtak 13.01. 11:59 Komentara: 4