Sreda, 12.01.2011.

23:12

PL: Liverpulu ne pomaže ni Dalgliš

Fudbaleri Blekpula pobedili su Liverpul sa 2:1 (1:1) u zaostalom meču Premijer lige koji je 26. decembra odložen zbog zaleđenog terena.

Izvor: SO

Autor: SO

'Crveni’ su poveli golom Toresa u trećem minutu, Gari Tejlor-Flečer izjednačio je devet minuta kasnije, a trijumf domaćima doneo Kembel sredinom drugog poluvremena.

Srpski reprezentativac Milan Jovanović odigrao je svih 90 minuta i dobio žuti karton na ligaškom debiju menadžera Kenija Dalgliša na klupi Liverpula. Blekpul je deveti na tabeli sa 28 bodova, a Liverpul je 13. sa 25.

Činilo se da će se Liverpulova sreća u Premijer ligi okrenuti dolaskom Dalgliša jer je Fernando Tores već u trećem minutu iskoristio dodavanje Kelija i pogodio dalji ugao gola golmana Kingsona.

Međutim, Blekpul se brzo konsolidovao i u12. minutu izjednačio – Meireleš je izgubio loptu na sredini terena, Grandin je dodao loptu do Tejlor-Flečera, koji je prevario Agera i poslao loptu iza leđa Reine.

Odlučujući moment dogodio se u 69. minutu, kada je Di-džej Kembel posle centaršuta Evata glavom postigao gol za 2:1.

Do kraja meča Raul Meireleš imao je solidnu šansu, ali nije je realizovao i Liverpul je zabeležio osmi poraz na gostovanjima ove sezone.