Nedelja, 09.01.2011.

22:29

Sirija iznenadila Saudijsku Arabiju

U prvom kolu B grupe Kupa Azije, fudbaleri Sirije napravili su veliko iznenađenje savladavši u Dohi selekciju Saudijske Arabije sa 2:1 (1:0).

Al Husain je bio dvostruki strelac za Siriju, dok je jedini pogodak za Saudijce postigao Al Jasim.

Selektor SA, Portugalac Žoze Pešeiro otpušten je nakon poraza svoje ekipe. U prvom meču B grupe, Japan i Jordan su igrali nerešeno 1:1 (0:1). Strelci su bili Jošida u 90. za Japan, a Abdel Fatah u 45. minutu za Jordan.

Al Husain je doveo Siriju u vođstvo u 38. minutu, da bi Saudijska Arabija izjednačila u 59. Samo četiri minuta kasnije, Al Husain svojim drugim pogotkom donosi svojoj ekipi prvu pobedu nad Saudijskom Arabijom još od 1976. godine.

Turnir u Kataru je prvi za Siriju posle 15 godina pauze.

U ponedeljak su na programu utakmice C grupe u kojima se sastaju Indija - Australija i Južna Koreja - Bahrein.