Subota, 08.01.2011.

18:58

FA: Ispali Sandrlend, Blekpul i VBA

U subotu je odigrano 27 mečeva treće runde engleskog FA kupa, a viđeno je i nekoliko iznenađenja.

Ispali su Premijerligaši Sandrlend, Blekpul, Vest Bromvič i Njukasl, a Arsenal nije uspeo da na svom terenu savlada Lids.

Bez pobede je ostao i Vulvehempton, za koji je vodeći gol protiv Donkastera u gostima (2:2) postigao srpski reprezentativac Nenad Milijaš.

Milijaš je pogodio u 38. minutu, ali je nakon toga usledio preokret Donkastera koji je golovima Šarpa i Hejtera. Nerešen rezultat i ponovni meč za goste obezbedio je Stiven Hant u 58. minutu.

Veoma blizu eliminacije bio je i Arsenal koji je na svom stadionu tek u 90. minutu golom Fabregasa iz penala došao do nerešenog rezultata sa Lidsom. Prethodno, nekadašnji polufinalista Lige šampiona do prednosti je došao u 54. minutu golom Snodgrasa, takođe sa ’bele tačke’.

Veliko iznenađenje je poraz Sandrlenda na svom stadionu od trećeligaša Nots Kauntija. Gosti su preko Vestkara i Hjuza u 75. minutu vodili sa 2:0, a konačan rezultat postavio je Daren Bent devet minuta pre kraja.

Najveće iznenađenje priredio je četvrtoligaš Stivenedž koji je eliminisao premijerligaša Njukasl sa 3:1.

U ostalim duelima lagane pobede i prolaz ostvarili su Aston Vila, Everton, Fulam, Bolton i Vest Hem, dok su Blekburn i Vigan imali malo problema u svojim duelima. Veliki derbi trećeg kola između Mančester junajteda i Liverpula na programu je u nedelju.